Neden EDCON Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

1-EDCON 1996 Yılından beri İngiltere konusunda Akademik danışmanlık yapan Türkiyenin en eski kurumudur;
Konularında uzman, sizi gönderecekleri ülkede de bulunmuş eğitim danışmanları ile aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.Eğitim danışmanları, kendileri de yurtdışı eğitim süreçlerinden geçmiş ve yurtdışında belli süreler yaşamış kişilerdir. Ayrıca yılın belli dönemlerinde siz öğrencilerimize güncel bilgi ve kapsamlı hizmet verebilmek için yurtdışına seyahat etmekte ve bu seyahatler sırasında üniversite, kolej ve dil okullarını ziyaret etmektedirler.

2-Yurtdışı ofisi; Londradaki  Ofisimizde Türk danışmanlar çalışmaktadır gittiğiniz ülkede de danışmanlığın devamı;
Türkiye’de verdiği danışmanlığını sizlerin eğitim sürenizce yurtdışındaki ofisleriyle de yanınızda oluyor. Yurtdışı şubelerimizden alacağınız sosyal desteğin yanında vize uzatma, başka bir okula transfer olma ya da Üniversite, Master başvuruları gibi teknik konularda da destek alabilirsiniz.

3-İngiltere’de ki danışmanlarımızın acil durumlar için 24 saat açık cep telefonlarının öğrencilerimizde bulunması;
Edcon’un danışmanlık anlayışı sadece Türkiye sınırlarını kapsayan  ya da mesai  saatlerine sığacak  kadar  sınırlı değildir. Öğrencilerimize bulundukları ülkenin aynı saat diliminde bulunan şubemizden sürekli destek alabilme şansına sahipler, üstelik bu desteği tecrübeli Türk danışmanlarından alıyorlar ve danışmanlarımızın cep telefonları acil durumlar için 24 saat açıktır ve öğrencilerimize Türkiye’den ayrılmadan önce öğrencilerimize cep numaraları verilmektedir.
  
4-Deneyim;
EDCON uzun yıllar British Council da çalışmış danışmanlar tarafından kurulmuştur ve siz de ofislerimizde uzun yıllardır İngiltere konusunda Danışmanlık yapmış ya da eğitimini yurtdışında tamamlamış danışmanlar ile görüşme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

5. Gidilecek ülke ile ilgili işlemler tamamlandığında danışmanlar tarafından verilen oryantasyon; İşlemleri tamamlanan, yurtdışına çıkacak öğrencilerimize adaptasyonlarını kolaylaştırmak için bilgiler verilmektedir. Seminer sırasında öğrenciler karşılaşacakları ve hazırlıklı olmaları gereken
konular ile ilgili bilgilendirilirler. Seminerler Nişantaşı'nda ki ofismizde gerçekleştirilir ve öğrencilere İngiltere rehberi yanısıra elektrik priz adaptörü gibi ufak hediyeler verilmektedir.

6. Okul kaydı, konaklama organizasyonu, eğitim ve vize danışmanlığının ücretsiz olması; öğrenicilerimizin bizimle işlemlerin başlamasından okul kaydının yapılması konaklama organizasyonlarının hazırlanmasına, vize danışmanlığına, oryantasyon programına kadar ücretsiz hizmet almaktırlar.
Edcon'da tüm üniversite başvuruları ve danışmanlık hizmetleri temsilcisi olduğumuz üniversiteler için herhangi bir servis ücerti alınmadan yapılmaktadır. Bu ücretsiz hizmetlerimiz öğrencilerimizin yurtdışına varmasıyla birlikte yurtdışı ofisimizden de verilmeye devam edilmektedir.

7. UED üyeliği; Edcon Eğitim Danışmanlığı sektörüne standart getirmek ve gelişimine katkı bulunmak amacı ile kurulan Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneğinin kurucu üyesidir.

8. Dil okulu ve üniversitelerin Türkiye resmi temsilciliği; 100'e yakın üniversitenin ve 200 den fazla dil okulunun resmi temsilcisi olup bu okullar için ücretsiz hizmet vermektedir. Ayrıca University of Manchester, University of Nottingham, University of Liverpool, University of Birminghamgibi prestijli üniversitelerin Türkiye'deki tek resmi temsilcisidir.

9. En uygun uçak bileti ve bağlantılarının "outsource" edilmeden grup şirketleri içerisinden takibi ve kontrolü; Öğrencilerimizin bilet araştırmalarınıda yaparak en uygun, fiyat rota ve sınıf için rezervasyon seçenekleri çıkarmakta ve öğrencilerimize iletmektedir.

10. Burs ,Vize ve Konaklama Başvuruları; Edcon danışmanları program başvurularınız yanı sıra universitelerin burs başvuruları, konaklama ve vize işlemleriniz için de ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

11. İngiltere 'de Konusunda Uzman; EDCON İngiltere konusunda uzmanlaşmış bir kurumdur ve hem yılların verdiği deneyim hem de bir ülkede uzmanlaşmış ve odaklanmış olmanın avantajı ile danışmanlarımız sizlerin İngiltere eğitim deneyiminiz ile ilgili olarak, okul secimi aşamasından programınız sonlanana kadar tüm süreçlerin verimli geçmesini sağlayacaklardır.