City Üniversitesi'ne Nasıl Başvuru Yapılır?

City University, London

City University London City Üniversitesi Londra'nin temelleri 1894 yılına uzanır. City, 1966 yılında İngiltere eğitim sistemi tarafından tamamıyla tanınan ve kabul edilen bir yüksek öğrenim kurumu halini almıştır. Üniversite, şehrin finans ağırlıklı bölgesine ve "City of London"a çok yakın, ayrıca tiyatro ve alışveriş merkezleriyle ünlü "West End"e otobüsle çok kısa mesafede yer almaktadır.City Universitesi Londra, işletme, bilgisayar, mühendislik ve matematik, gazetecilik, hukuk, müzik, sosyal bilimler ( ekonomi, politika, psikoloji, sosyoloji ve medya çalışmaları), e sağlık ( tıp ve dişçilik dışında) alanlarında lisans ve yüksek lisans seviyelerinde programlar sunmaktadır.

Universitede, üçte biri 157 farklı ülkelerden gelmek üzere toplam 13.000 öğrenci bulunmaktadir. Uluslararası öğrencilere başarılarına göre burs imkanları tanınmaktadır. Öğrenciler City'deki tecrübelerini çok pozitif bir şekilde yansıtmaktadırlar.

City, dünya üzerinde söz sahibi olan birçok uzman enstitü ve iş çevreleri ile yakın ilişkiye sahiptir; ayrıca sunmakta olduğu programların üçte ikisi bu kuruluşlarca tanınmaktadır. Birçok bölüm Microsoft, Rolls Royce gibi alanının lideri uluslararası şirketlerde staj olanağı vermektedri. City, "iş ve meslek üniversitesi" olarak da tanınmakta ve piyasalarla olan ilişkileri, mezunlarının iş bulması konusunda resmi araştırmalarda yüksek sıralamalara sahip olmasını garantilemektedir.

Lisans öğrencileri üniversite tarafından kendilerine teklif edilen programları en geç Mayıs 2013 ortalarına doğru birincil derecede kabul ettiklerini üniversiteye bildirdikleri taktirde, üniversitedeki ilk yılları için garantili konaklamaya hak kazanırlar. Tüm konaklama olanakları üniversiteye en fazla 5 dk yürüme mesafesindedir ve öğrencilerin kendi yemeklerini hazırlamalarına olanak tanınmaktadır. Ayrıca her odada telefon ve internet bağlantısı bulunmaktadır.
Üniversite tarafından sunulan programlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen üniversitenin web sitesini ziyaret ediniz:

www.city.ac.uk

Into City University London Burs İmkanları