Manchester Üniversitesi'ne Nasıl Başvuru Yapılır?

University of Manchester

University of Manchester The University of Manchester, İngiltere'nin en seçkin üniversitelerinden UMIST ve Manchester Üniversitesi'nin birleşmesiyle oluşmuştur. Birleşme resmi olarak Ekim 2004 tarihinden itibaren geçerlidir. 3.502'si akademik olmak üzere toplam 11.330 çalışana sahip olan Manchester Üniversitesi'nde, 9.195'i yüksek lisansöğrencisi toplam olarak da 35.655 öğrenci eğitim görmektedir. Bu öğrencilerin 7.000'i 162 ülkeden gelen uluslarası öğrencilerdir. The University of Manchester, çok sayıda program seçeneği, yüksek eğitim ve araştırma kalitesi ile dünyanın en güçlü üniversiteleri arasına girmeye adaydır. Üniversite 4 ana fakülteden ve onlara bağlı okullardan oluşmaktadır.

Mühendislik, Beşeri Bilimler, Yaşam Bilimleri ve Tıp Fakülteleri bünyesinde; Fizik ve Astronomi, Matematik, Kimya, Bilgisayar, Elektrik - Elektronik Mühendisliği, Hukuk, Eğitim, İşletme, Dil- Dil Bilim, Sanat, Sosyal Bilimler, Tıp, Dişçilik, Eczacılık, Hemşirelik, Sosyal bilimler, vb. alanlarda 500'den fazla programda eğitim verilmektedir. Bunlardan farklı olarak Manchester Üniversitesi nükleer araştırmalar, bilim araştırmaları, iç disiplin, moleküler yapılanma araştırmaları ve kanser araştırmaları gibi konularda hizmet veren 11 enstitüye sahiptir.

Manchester Üniversitesi ve UMIST, konaklama birimlerini de birleştirerek öğrencilerine gerek kampüs içi gerekse kampüs dışında bir çok konaklama seçeneği sunmaktadırlar. Bir Üniversite şehri olan Manchester; kütüphaneleri, sanat galerileri, müzeleri, tiyatro ve spor imkanlarıyla da sosyal yaşamı çok renkli olan bir şehirdir. Üniversitenin kampüsünde kütüphane, bilgisayar merkezi, spor alanları, restoran ve cafe-barlar, bir alışveriş merkezi, birkaç supermarket ve 1 tiyatro dahi bulunmaktadır.

www.manchester.ac.uk

University Of Manchester Burs İmkanları