Middlesex Üniversitesi Kabul Koşulları

Middlesex University, London

Middlesex University, London Middlesex Üniversitesi Londra'nın kuzeyinde, şehir merkezinden metro ile 30 dakika uzaklıkta 4 ana kampüse sahiptir, Cathill, Enfield, Trent Park ve Hendon kampüsleri. Yeni üniversitelerin en büyüklerinden biri olup, İş İdaresi, Mühendislik ve Teknoloji, Görsel ve Sahne Sanatları, Beşeri Bilimler, Soyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri alanlarında çeşitli programlarda eğitim gören 24.000 öğrencisi ve 830 akademik çalışanı bulunmaktadır. Yüksek eğitime çağdaş bir bakış açısıyla yaklaşan Middlesex Üniversitesi, yeni eğitim programları ve öğretim metodlarının yanı sıra Londra ve uluslararası iş dünyasındaki her türlü gelişmeyi yakından takip eden bağlantılarıyla da yüksek öğretimde ayrıcalıklı bir yer kazanmaktadır.

Öğrencilerini 21. yüzyılın modern ve rekabet içinde geçen ortamına hazırlayıp, akademik bilgiyle birlikte yetenek ve becerileri de geliştirecek eğitim programları itinayla hazırlanmıştır. Tam anlamıyla uluslararası bir toplumdan oluşan ve 130'dan fazla ülkeden öğrencinin öğrenim gördüğü Middlesex Üniversitesi'ndeki Avrupa eğitim değişim programları, İngiltere'deki başka üniversitelere göre daha çoktur. Öğrencilerin dünya çapında iş ve eğitim programlarına katılma imkanı söz konusu olduğu gibi özel olarak hazırlanan yaz kurslarına katılmaları da mümkündür. Middlesex Üniversitesi, 1996 yılında İş Odaklı Öğrenme' ve 1998 yılında ise Teknoloji Eğitimi' konularında olmak üzere iki kez Queen's Anniversary Prize ödülü kazanmış ender üniversitelerdendir. 1999 yılında ise Investor in People ödülünü kazanan Middlesex Üniversitesi, bu ödülü alan Londra'da yerleşik ilk üniversite olma gururunu da taşımaktadır.

www.mdx.ac.uk


ÜNİVERSİTEDEN HABERLER

www.acikgazete.com
Middlesex'in Türk öğretim üyelerinden mesaj


Middlesex Universitesi'nin Türk öğretim üyeleri düzenledikleri basın ile sohbet toplantısında çalışmalarını anlattılar ve Londra'daki Türkçe konuşan toplum üyesi gençleri üniversiteye özendirmek ve toplum arşivi düzenlemek için işbirliği önerdiler...
22-05-2009, Cuma

Üniversitenin Hendon Kampüsü'nde 19 Mayıs saat 4'te yapılan toplantıya çok sayıda gazeteci ve öğretim üyelerinden Institute for Work Based Learning Yüksek Lisans Bölüm Başkanı Mehmet Ali Dikerdem, Füsun Dedezade, Orhan Gemikonaklı, Serengül Smith, Mehmet Karamanoğlu, Tunç Aybak ve Ali Cevat Taşıran, Öğretmenevi'nden eğitimciler ile Özer ve Sofra restoranları sahibi Hüseyin Özer katıldı.

Üniversitenin en eski Türk öğretim üyesi Dr. Mehmet Ali Dikerdem, üniversitede 15 Türkiye ve Kıbrıs kökenli öğretim üyesi bulunduğunu belirterek Türkçe toplumu geliştirecek her türlü çalışma ve çabaya hazır olduklarını söyledi.

Dikerdem, Üniversite'de 200'ü Türkiye'den olmak üzere toplam 280 Türkçe konuşan öğrenci bulunduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

"Gelecek kuşakları üniversiteye özendirilmek ve onlara detek sağlamak için 'Anglo-Turkish Education Fund at Middlesex'i kurduk. Bu çabalarımıza toplumun bütün kesimlerinden destek bekliyoruz. Toplumun sosyal sermayesi niteliğindeki öğretim üyeleri olarak özgüvenli, bilgi üretebilen gelecek kuşakları yetiştirmek için her türlü çabayı göstermeye hazırız. Bir zamanlar yabancısı olduğumuz bu üniversite artık 'bizim çöplüğümüz' sayılır. Birikimlerimizi paylaşarak sinerji yaratmalıyız..."

Türkiye ve Kıbrıs'taki üniversitelerle işbirliği geliştirmeye ve birikimleri taşımaya çalıştıklarını da belirten Dikerdem, İngiltere'deki Türklere ait toplum arşivi oluşturulması ve nüfusun belirlenmesi için de akademik çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Basın üyeleri de akademisyenlerin toplumsal çalışmalarına basın olarak destek vereceklerini ve eşgüdümlü çalışarak somut sonuçlar alınmasına çalışacaklarını dile getirdiler.


www.starkibris.net

Middlesex University, London En fazla Türk bu üniversitede

Londra'daki Middlesex Üniversitesi, 15 Türk asıllı öğretim görevlisi ve 200'ü aşkın öğrencisiyle, İngiltere'nin en fazla Türkçe konuşulan akademik kurumu unvanına sahip.

* Kurumun en eski öğretim görevlisi Dr. Mehmet Ali Dikerdem, Anglo-Türk Eğitim Fonu bursuyla yüksek öğretim ve yüksek ihtisas bursu verdiklerini belirterek, "Sermayemiz, 15 kişilik görevli katkımızdır. Amacımız, daha fazla gencimize yüksek öğretim kapılarını açmak" dedi.

Mihrişah Safa

İNGİLTERE'de en fazla Türk asıllı öğretim görevlisi ve öğrenciyi aynı çatı altında toplayan Middlesex Üniversitesi, başarılı Türk öğrencilere verdiği burslarıyla atılım kampanyası başlattı.
Kurumun en eski öğretim görevlisi Sosyolog Dr. Mehmet Ali Dikerdem, düzenlediği toplantıyla "Anglo-Türk Eğitim Fonuyla, yüksek öğretim bursu verdiklerini" açıklayarak, "Okuldaki 15 Türk asıllı öğretim görevlisi, yüzümüzü hem buradaki, hem de geldiğimiz topraklardaki vatandaşlarımıza çevirdik. Sermayemiz, 15 kişilik kadromuz. Amacımızı yüksek öğretim kapılarını daha fazla gencimize açmak " diyerek, kampanyalarını anlattı. Tanınmış restorancı, işadamı Hüseyin Özer'in de katıldığı toplantıda, üniversitede Türk öğrencilere yönelik burslar, kurslar, çalışmalara geniş yer verildi.

Middlesex Üniversitesinin Hendon'daki kampusunda bir araya gelen öğretim görevlileri, okulun Türkiye ve KKTC'den gelen 80 öğrencisiyle, bu dalda İngiltere'de London Metropolitan ve Nottingham'dan sonra üçüncü üniversite olduğunu söylediler.

Dr. Mehmet Ali Dikerdem, üniversite bünyesinde Türk asıllı öğrencilere burs verilmesi amacıyla kurulan " Anglo-Türk Eğitim Fonundan" yararlanmak isteyenlerin kendilerine başvurması gerektiğini belirterek, yüksek öğretim kurumuyla ilgili şu bilgileri verdi;
"Üniversitemiz, Türkçe konuşan toplumun en fazla yerleştiği semtlerden öğrenci çeken bir üniversite. Okulumuzda 15 Türk asıllı öğretim görevlisi, 200'den fazla da öğrencimiz var. Bu sayılarla, Türkçe konuşan öğretim görevlisi ve öğrenciyi aynı çatı altında barındıran tek üniversiteyiz. Birikimimizle 15 görevlimizle yüzümüzü hem buradaki, hem de geldiğimiz topraklardaki vatandaşlarımıza çevirdik. Sermayemiz bu güçlü 15 kişilik kadromuzdur. Bu birikimimizi geliştirmek, yararlı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Türkiye ve KKTC'deki ilişkilerimizi, işbirliğimizi daha geniş çevrelere eriştirmeyi hedefliyoruz. Yapmak istediğimiz çalışmalar arasında nüfusumuzu öğrenmeye yönelik, ayrıca 1930'lardan itibaren buraya gelen Kıbrıslı Türklerle ilgili arşiv çalışmaları var. Geçmişimizde neler var,ilk gelenler nasıl yaşamış, neler yapmış bunlar çok önemli. ODTÜ ile işyeri temelli karşılıklı çalışmamız devam ediyor. İlk mezunlarını bu sene verecek. Yeni yüksek öğretim kurumlarıyla temasa geçmek istiyoruz. Yüksek öğrenim kapılarını daha fazla öğrencimize açmak. Şu anda ODTÜ, İTÜ, Bursa Uludağ, Yeditepe, Afyon, KKTC 'deki DAÜ ile işbirliğimiz var. Bu ağı daha fazla geliştirmek, genişletmek istiyoruz."

Middlesex Üniversitesinin Türk asıllı öğrencileri en fazla işletme, mühendislik ve bilgisayar bölümlerine ilgi gösteriyor. Okul geçen sene tanınmış gazeteci Mehmet Ali Birand'a, fahri doktorluk verdi. Ayrica okul her yıl " Mehmet Ali Birand Uluslararası İlişkiler Bursu" veriyor.

Okulda görevli ve Anglo-Türk Eğitim Fonu'nda yer alan öğretim görevlileri şunlar;
Dr. Mehmet Ali Dikerdem, Dr. Füsun Dedezade, Dr. Orhan Gemikonaklı, Dr. Serengül Smith, Dr. Mehmet Karamanoğlu, Dr. Tunç Aybak, Dr. Ali Taşıran, Dr.Mine Dack, Dr. Nilgün Aydemir, Dr. İrem İnceoğlu, Brooke Townsley,Sandra Smith, Dr. Enver Ever, Dr.Meral Mehmet, Dr. Oktay Özdenli.

Middlesex University Burs İmkanları