Warwick Üniversitesi'ne Nasıl Başvuru Yapılır?

University of Warwick

University of Warwick Warwick Üniversitesi, Birleşik Krallık'ın ilk 10 üniversitesi arasındaki yerini istikrarlı bir şekilde koruyan, önde gelen bir İngiliz üniversitesidir.

En son gerçekleştirilen sıralama sonuçlarına göre, Warwick Birleşik Krallık genel sıralamasında 4. sırada yer almaktadır (Guardian Gazetesi, Mayıs 2008).

Warwick Üniversitesi İngiltere'nin tam kalbinde, 290 hektarlık modern bir kampus üzerinde ve Coventry'nin dışında şehrin güney bölgesinde yer almaktadır. Üniversite güzel bir kırsal alan ile çevrili olmasının yanı sıra , yinede Londra ve Birmingham gibi Birleşik Krallık'ın önemli şehirlerine yakın olma avantajına sahiptir.

Mükemmel spor olanakları ve aktif bir Öğrenci Birliği'ne sahip olan kampus ayrıca Londra'nın dışında yer alan en büyük Sanat Merkezlerinden birine de sahiptir. Warwick 120'den fazla ülkeden 4000 civarında yabancı öğrencinin de yer aldığı güçlü bir öğrenci topluluğuna sahiptir.

Warwick, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sanat ve Tıp olarak ayrılan dört fakültesinde Yüksek Öğrenim Hazırlık Programı (Higher Education Foundation Programme-HEFP), lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Öğrencilerin konaklaması için kampus içinde 5800 oda yer almaktadır. Tüm odalar ücretsiz hızlı internet erişimine sahiptir ve Üniversite Sanat Merkezi, spor olanakları , dükkanlar ve kafelere yalnızca kısa bir yürüme mesafesindedir. Konaklama başvurularının belirtilmiş olan son başvuru tarihinden önce yapılması halinde, ilk yılını okuyacak olan tüm lisans ve uluslararası yüksek lisans öğrencilerine üniversite yurtlarında konaklama garantisi verilmektedir.

Uluslararası Öğrenci Ofisi (International Office) yeni öğrencileri karşılamak ve Warwick'de yaşam ve eğitime alışmalarına yardımcı olmak amacıyla Oryantasyon Programı düzenlemektedir. Her öğrenci akademik ve şahsi konularda danışabilecekleri kişisel bir danışmana sahiptir. Üniversite Sağlık Merkezi medikal bakim servisi vermektedir ayrıca üniversitede Öğrenci Psikolojik Danışmanlık Servisi de bulunmaktadır. Öğrenci Birliği birçok farklı ulusal grup ve ilgi alanlarına yönelik hizmette bulunan 250'den fazla kulüp ve derneğe sahiptir.

www2.warwick.ac.uk

WMG'nin "Birleşik Krallık'ın üretimde rekabet üstünlüğünü destekleyen uzun dönem eğitim ortaklıkları" kurma çabalarının onayı olarak Warwick Üniversitesi, "Queen's Anniversary Prize for Higher and Further Education" (Yüksek Öğrenim için Kraliçe'nin Yıldönümü Ödülü)'ne layık görülmüştür. Daha fazla bilgi için lütfen web sitesini ziyaret ediniz:

http://www2.warwick.ac.uk/fac/sci/wmg/mediacentre/wmgnews/queensanniversaryprize

University Of Warwick Burs İmkanları