University of Warwick 26 Şubat'ta Ofisimizde - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

University of Warwick 26 Şubat'ta Ofisimizde

  • edcon

Warwick Üniversitesi, WMG (Warwick Manufacturing Group) uluslararası ofis yetkilisi Catherine Fawcett 26 Şubat saat 15.00-18.00 arasında öğrencilerimiz ile görüşmek için ofisimizde olacaktır.

WMG Hakkında

Akademik dünya ile iş dünyasının bir araya getiren Warwick Manufacturing Group, İngiltere’nin en iyi okullarından biri olan Warwick Üniversitesi’nin bir departmanıdır.  1980 yılında kurulmuş ve geçmiş 30 yıl boyunca Jaguar Land Rover, Siemens, Airbus gibi firmalara çeşitli projelerde destek sunmuştur.
Şu anda otomotiv, uzay ve savunma sanayi, IT, enerji ve kamu hizmetleri, yiyecek içecek, sağlık ve eczacılık, inşaat gibi sektörlerden birçok firmaya uzman oldukları 4 ana alan olan dijital teknoloji, malzeme ve geri dönüşüm, üretim teknolojileri, operasyon ve işletme yönetimi alanlarında danışmanlık vermektedir.
WMG’ nin sunduğu eğitim programları uygulamalı ve pratik ağırlıklıdır. Bütün dersler sektörün istek ve beklentilerine uygun olarak sürekli güncellenmektedir. Ayrıca eğitim kadrosunun akademisyenlerin yanı sıra uzun yıllar sektör deneyimi olan eğitmenlerden oluşmaktadır.

WMG’de Mühendislik Fakültesi ile ortak sunulan lisans programları:

WMG’de sunuma yüksek lisans programları:

Master Programlarının Yapısı:

WMG’deki yüksek lisans derslerinin işlenişi diğer programlara göre farklılık göstermektedir. Her programda zorunlu ve seçmeli olarak toplam 9-10 ders sunulmaktadır ve süresi 12 aydır. Her hafta bir ders pazartesiden cumaya saat 09.00- 16.30 arasında olacak şekilde yoğun olarak sunulmaktadır. Dersler konu anlatımı, seminer çalışması, grup aktivitesi, endüstri simülasyonları, vaka çalışmaları pratik egzersizler gibi takım çalışmasını geliştirici metotlarla aktarılır.  Derslerde sınav yoktur, PMA ( Post Module Assigment) olarak adlandırılan ödev teslimi söz konusudur. Programınıza eş zamanlı olarak devam edebileceğiniz araştırma projenizi en geç Ağustos ayı sonunda tez olarak teslim etmeniz gerekmektedir.

WMG Yüksek Lisans Bursları:

WMG programları öğrencilerine her yıl 500.000 sterlin değerinde burs imkânı sağlamaktadır.

  • WMG Excellence Scholarships

WMG başarı bursları akademik başarı, geçmiş deneyimler, ders dışı aktiviteler, programı okuma sebebi, gelecek beklentileriniz dikkate alınarak verilmektedir. Öğrenciler programa başvurduklarında otomatik olarak burs için değerlendirilirler.
Kurs ücreti üzerinden %20 ile %50 indirim olarak sunula toplam 50 WMG başarı bursu verilmektedir. Spesifik bir son tarih bulunmamasına rağmen Mayıs ayından önce başvurmanız önerilir.

  • WMG Regional Specific Bursaries

WMG, 2016 yılı yüksek lisans programlarına kaydolan Türk öğrencilere 5585 GBP değerinde %25 burs imkânı sunmaktadır. Böylelikle toplam ücret 16775 GBP olmaktadır (22340 GBP yerine)

Başvuru yaptığınızda otomatik olarak WMG başarı bursu için de otomatik değerlendirilirsiniz (%50’ye varan). Kazandığınız en yüksek burs size bildirilecektir. İki bursu aynı anda alamazsınız.

Konaklama İmkanları:

Okul kampüs içi ya da kampüs dışı ( Coventry, Leamington Spa ve ya  Kenilworth) konaklama imkânları sunmaktadır. Mayıs ayında başvurular başlar ve Temmuz ayı sonuna kadar devam eder. Başvurular bittikten sonra herkes eşit olarak değerlendirilip ilk tercihlerine yerleştirme yapılır. Uluslararası öğrencilere öncelik tanınmaktadır. 
WMG yüksek lisans programları 51 hafta sürdüğü için 51 hafta konaklamaya başvurmanız tavsiye edilir. 
Öğrencilerinin başvurabileceği kampüs içi yurtlar: