Burs ve Staj İmkanlarıyla Londra'da bir Kampüs Üniversitesi - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Burs ve Staj İmkanlarıyla Londra'da bir Kampüs Üniversitesi

  • edcon


İngiltere’de Türk Öğrenciler için Cazip Bir Seçenek: University of East London.

İngiltere’de üniversite ve master için eğitim alabileceğiniz yüzlerce seçenek mevcuttur ve bu seçenekler içinden en uygun olanını seçmek ise bir hayli zor iş. Bu zorluğun sebeplerine gelince, yaşam koşulları, eğitim seviyesi, uygun bölüm ve mezun/iş bulma oranı gibi sıralanabilir.

İngiltere üniversitelerinin ise yaklaşık %25i Londra’da bulunmaktadır. Londra kozmopolit yapısı itibari ile en çok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan şehirlerden birisidir ve neredeyse kendi nüfusu kadar günlük turist bulunmaktadır. Bu kalabalık yapısı da öğrencilere, diğer şehirlere oranla daha kısıtlı bir kampüs yaşamı sunmaktadır ki Londra’da kampüsü bulunan okul sayısı çok fazla değildir. 

Londra’da 2 tane kampüsü(Stratford ve Docklands) bulunan University of East London, 120 farklı milliyetten toplamda 28.000 öğrenciye sahip ve psikoloji eğitiminde Londra’nın en iyi ikinci üniversitesi konumundadır. Bunların dışında öğrencilerine, dijital medya, müzik prodüktörlüğü, moda pazarlama gibi modern dünya ile uyumlu, sosyal bilimler, fen bilimleri ve güzel sanatlar dahil 100’den fazla farklı bölümde eğitim olanağı sunmaktadır. 

Öğrencilerine sunduğu geniş imkanlardan bahsetmek gerekirse, 7/24 açık kütüphane ve kafeler, kapalı ve açık spor alanları ve daha bir çok imkan sunulmaktadır.

University of East London, geniş bir burs yelpazesine sahiptir ve seçilecek bölüme göre türk öğrencilere özel bursları bulunmaktadır ancak en belirgin olarak hukuk bölümlerine kabul alan öğrencilerine 4000 GBP burs imkanını otomatik olarak sağlamaktadır. University of East London, 2 yıllık master programlarında burs ve sonrasında staj seçenekleriyle de yine ön plana çıkmaktadır. 

University of East London hakkında daha detaylı bilgi almak için ofislerimizi arayabilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.