EDCON Hakkında - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

EDCON Hakkında


NEDEN EDCON ?

1-EDCON 1996 Yılından beri İngiltere konusunda Akademik danışmanlık yapan Türkiyenin en eski kurumudur;
Konularında uzman, sizi gönderecekleri ülkede de bulunmuş eğitim danışmanları ile aklınızdaki tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.Eğitim danışmanları, kendileri de yurtdışı eğitim süreçlerinden geçmiş ve yurtdışında belli süreler yaşamış kişilerdir. Ayrıca yılın belli dönemlerinde siz öğrencilerimize güncel bilgi ve kapsamlı hizmet verebilmek için yurtdışına seyahat etmekte ve bu seyahatler sırasında üniversite, kolej ve dil okullarını ziyaret etmektedirler.

2-Yurtdışı ofisi; Londradaki  Ofisimizde Türk danışmanlar çalışmaktadır gittiğiniz ülkede de danışmanlığın devamı;
Türkiye’de verdiği danışmanlığını sizlerin eğitim sürenizce yurtdışındaki ofisleriyle de yanınızda oluyor. Yurtdışı şubelerimizden alacağınız sosyal desteğin yanında vize uzatma, başka bir okula transfer olma ya da Üniversite, Master başvuruları gibi teknik konularda da destek alabilirsiniz.

3-İngiltere’de ki danışmanlarımızın acil durumlar için 24 saat açık cep telefonlarının öğrencilerimizde bulunması;
Edcon’un danışmanlık anlayışı sadece Türkiye sınırlarını kapsayan  ya da mesai  saatlerine sığacak  kadar  sınırlı değildir. Öğrencilerimize bulundukları ülkenin aynı saat diliminde bulunan şubemizden sürekli destek alabilme şansına sahipler, üstelik bu desteği tecrübeli Türk danışmanlarından alıyorlar ve danışmanlarımızın cep telefonları acil durumlar için 24 saat açıktır ve öğrencilerimize Türkiye’den ayrılmadan önce öğrencilerimize cep numaraları verilmektedir.
  
4-Deneyim;
EDCON uzun yıllar British Council da çalışmış danışmanlar tarafından kurulmuştur ve siz de ofislerimizde uzun yıllardır İngiltere konusunda Danışmanlık yapmış ya da eğitimini yurtdışında tamamlamış danışmanlar ile görüşme ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

5-Gidilecek ülke ile ilgili işlemler tamamlandığında Danışmanlar Tarafından verilen oryantasyon;
İşlemleri tamamlanan, yurtdışına çıkacak öğrencilerimize adaptasyonlarını kolaylaştırmak  için bilgiler verilmektedir. Seminer sırasında öğrenciler karşılaşacakları ve hazırlıklı olmaları gereken konular ile ilgili bilgilendirilirler. Seminerler Nişantaşındaki ofisimizde gerçekleştirilir ve öğrencilere ilgili ülke ile ilgili yurtdışına çıkış rehberi verilmektedir.

6-Okul kaydı, konaklama organizasyonu, eğitim ve vize danışmanlığının ücretsiz olması;
Öğrenicilerimizin bizimle işlemlerin başlamasından okul kaydının yapılması konaklama organizasyonlarının hazırlanmasına, vize danışmanlığına, oryantasyon programına kadar ücretsiz hizmet almaktırlar.

Edcon da tüm üniversiter başvuruları ve danışmanlık hizmetleri temsilcisi olduğumuz üniversiteler için herhangi bir servis ücreti alınmadan yapılmaktadır. Bu ücretsiz hizmetlerimiz öğrencilerimizin İngiltere’ye ULAŞMASI İLE birlikte Londra ofisimizden de verilmeye devam edilmektedir. omer@edcon.com.tr   +44 20 7734 6467

7-Dil okulu ve üniversitelerin Türkiye resmi temsilciliği;
100 ‘e yakın üniversitenin ve 200 den fazla  dil okulunun resmi temsilcisi olup bu okullar için ücretsiz hizmet vermektedir.

8-En uygun uçak bileti ve bağlantılarının “outsource” edilmeden kurum içerisinden takibi ve kontrolü;
Öğrencilerimizin bilet araştırmalarını yaparak en uygun, fiyat rota ve sınıf için rezervasyon seçenekleri çıkarmakta ve öğrencilerimize iletmektedir.

9-Burs ,Vize ve Konaklama Başvuruları;
Edcon danışmanlarfı program başvurularınız yanı sıra universitelerin burs başvuruları,konaklama ve vize işlemleriniz için de ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

10-İngiltere ‘de Konusunda Uzman;
 EDCON İngiltere konusunda uzmanlaşmış bir kurumdur ve hem yılların verdiği deneyim hem de bir ülkede uzmanlaşmış ve odaklanmış olmanın avantajı ile danışmanlarımız sizlerin İngiltere eğitim deneyiminiz ile ilgili olarak ,okul secimi aşamasından programınız sonlanana kadar tüm süreçlerin verimli geçmesini sağlayacaklardır.