Wrekin College ile Öğrenci Görüşmeleri - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Wrekin College ile Öğrenci Görüşmeleri

  • edcon

Wrekin College Uluslararası ofis sorumlusu Daniel Rutter 5 Ekim 2016 Çarşamba günü saat 14.00’da ofisimizde olacaktır.
Rezervasyon için: sibel@edcon.com.tr / 0212 234 48 99

Wrekin College Hakkında

Wrekin College 130 yılı aşkın tarihi ile İngiltere’nin en köklü ve kaliteli okullarından bir tanesidir. Yatılı okul ve gündüz okulu olarak öğrencilere karma lise eğitimi sunmaktadır. Yaygın ulaşım olanakları sayesinde kentsel ve kırsal yaşamın avantajlarını birleştiren 100 dönümlük muhteşem bir kampüse sahiptir. Birmingham havaalanlarına 1 saatten kısa bir mesafede olup, Manchester havaalanına yaklaşık 90 dakika uzaklıktadır. Wrekin College bünyesinde özel işletme okulu, sanat okulu, tasarım okulu, müzik okulu, 200 kişi kapasiteli bir tiyatro, açık ve kapalı yüzme havuzu, spor sahaları, bilgisayar laboratuvarı ve kütüphanesi bulunmaktadır.

Wrekin College İngilizce geleneklerini sürdüren aynı zamanda kozmopolit ve yaşayan bir topluluktur. Yatılı kalan öğrenciler için okulda uluslararası öğrencilerin İngiliz öğrenciler ile beraber konaklayabileceği yurtlar bulunmaktadır. Akademik başarıyı temel alan, iyi eğitimli ve donanımlı bireyler yetiştirirken onları spor, sanat, drama, müzik gibi alanlarla destekleyerek yükseköğrenim hayatına hazırlamaktadır. Wrekin College güçlü bir akademik geçmişe sahiptir. Mükemmel ve ilham verici bir eğitim sunmakla beraber, her çocuğu kendi yetenekleri doğrultusunda geliştirip rekabetçi dünyada kendi başlarına ayakta durmalarını sağlamak hedeflerinden biridir.

Wrekin College 2 yıl suren (i)GCSE, 1 yıl sure GCSE, pre-A level (dil programı ile beraber) ve 2 yıl suren A level programları sunmaktadır. Öğrenciler ilgi ve bireysel yetenekleri doğrultusunda Wrekin College’in sunduğu geniş GCSE ve A-level dersleri seçebilmektedirler. Okulun sunduğu Müzik, Sanat ve Akademik burslar bulunmaktadır.