Okul aynı zamanda iletişimde özgüven kazanmama yardımcı oldu - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Okul aynı zamanda iletişimde özgüven kazanmama yardımcı oldu


Yurtdışında dil eğitimi almaya karar verdikten sonra arkadaşlarımın tavsiyesi ile Edcon’la görüştüm. İstediğim kriterleri ve nasıl bir eğitim almak istediğimi belirttim, sonrasında tercihlerime göre okulları araştırmaya başladık. Sonrasında The New England School of English'te (NESE) Yoğun İngilizce programına gitmeye karar verdim ve gittim. İngilizce eğitimimi tamamlamış bulunmaktayım ve henüz Türkiye’ye geri döndüm.  

 

Harvard Square'in göbeğinde, Boston'daki diğer başarılı üniversitelere yakın konumda olan bir yerde o üniversitelerde okuyan öğrencilerle ayni atmosferi soluduğumuz bir bölgede çok zevkli bir 4 ay geçirdim. Okulumuzun öğretmenleri ve çalışanları çok cana yakın ve yardımsever insanlardı. Bu eğitim süreci sadece beni akademik olarak geliştirmedi bunun yani sıra insan olarak kendimi daha çok tanıyabildim. Birçok kültürü bir arada görme, yeni arkadaşlıklar kurma ve dünyayı öğrenme fırsatı buldum. Özgürlük ve mutluluğun birleştiği bir merkez gibiydi benim için Boston. Eyalet olarak New York'a yakın olması da hafta sonu kaçamakları için bir avantaj. 


Okul aynı zamanda iletişimde özgüven kazanmama yardımcı oldu. Özellikle okuldaki öğretmenlerimiz eğitimi eğlenceyle o kadar güzel harmanladıkları için yoğun bir program olmasına rağmen hiç sıkılmadan ve yorulmadan kendimi geliştirdim. Bu gibi deneyimleri bir arada yaşamak isteyen insanlar için NESE doğru bir seçim olacaktır. Bu seçimimde bana yardımcı olan EDCON ailesine ve Gökçe Hanım’a bir teşekkürü borç bilirim.

Elif Kocakuşaklı