Miami University'de Dil Eğitimi Fırsatı - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Miami University'de Dil Eğitimi Fırsatı

  • edcon


Florida eyaletinin popüler şehri olan Miami, gerek Türk öğrenciler gerekse de diğer yabancı öğrenciler için son derece popüler bir şehirdir.

İngilizce dil eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri’ni tercih etmek isteyen öğrenciler, dünyanın önde gelen üniversitelerinde dil eğitimlerini alma şansına sahiptirler.Bu sayede Amerikalı öğrenciler ile aynı kampüsü kullanma şansına sahip olup, konaklama, sosyal klüpler ve sportif alanlarda ortaklaşa zaman geçirip, dil gelişimlerine de katkı sağlamış olurlar.

Miami Üniversitesi 65 yıldan fazla bir süredir dünyanın her yerinden gelen uluslararası öğrencilere dil eğitimi sunmaktadır. Yoğun İngilizce programı (IEP,) İngilizce Program Akreditasyonu Komisyonu  tarafından onaylanmıştır. Bu programın, amacı öğrencilere dil ve akademik öğrenim becerisi kazandırarak, öğrencileri ABD’deki üniversitelere hazırlamaktır. Hem sınıf içinde hem de dışarıda çeşitli etkinlikler  öğrencilerin üniversite hayatına ve Amerikan kültürüne adapte olmasını sağlar.

Bu programda beş ayrı seviyede yoğun İngilizce eğitimi sunulmaktadır. Sınıflar öğrencilerin ihtiyaçlarına ve seviyesine göre değişir. Öğrenciler, ilk gün yapılacak oryantasyon sırasında sözlü, yazılı ve dinleme sınavından sonra, seviyelerine uygun bir sınıfa yerleştirilirler.  Dersler okuma , yazma, dinleme ve konuşma becerilerini kapsar .Sınıf aktivitelerine katılım için çok sayıda fırsat sunulur ve rahat bir sınıf ortamı oluşturulur.

Yoğun İngilizce Programı(IEP), Florida eyaletinin Coral Gables bölgesinde bulunmaktadır. Tüm IEP ofisleri ve sınıfları, üniversitenin ana kampüsündeki Allen Hall'da yer alır. Kampüs Miami Uluslararası Havaalanına yaklaşık 6 mil, Miami şehir merkezi, Key Biscayne ve Miami Sahil bölgesine 15 dakikadan az ve Florida Keys'ten birkaç saat mesafede bulunmaktadır. Ilıman iklimiyle Miami'de yıl boyunca başta bisiklet, plaj voleybolü, kayak, kano ve diğer su sporlarını yapabilirsiniz.

Öğrenciler için haftalık olarak Universal Studios, Miami profesyonel spor karşılaşmaları, plajda barbekü partileri ve dondurma yeme gezileri gibi çeşitli sosyal faaliyetler düzenlenmektedir.

Programlar Ocak, Şubat, Mayıs, Haziran, Ağustos ve Ekim'de başlamaktadır.

Öne çıkan özellikleri:

Eğitimde 65 yılı aşan deneyim

Öğrenci başarısına odaklı öğrenim görevlileri ve personel

Öğrenim becerilerini içeren seçmeli dersler

İnternet erişimi diğer uygulamaları içeren tamamen entegre dijital dil laboratuvarı

Kütüphane, olimpik havuz, fitness ve spor merkezi ile kafeteryalar da dâhil olmak üzere bağlı tm üniversite tesislerine erişim

Dönem boyunca kampüs dışı gezileri de içeren özel etkinlik ve aktiviteler

Kampüs dışında konaklama bulmaya yardım

Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini bir araya getiren yetenek sınıfları

Program detayları için eğitim danışmanımız Can ŞAHİN’e can@edcon.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.