Yurtdışında Dil Eğitimi Türleri - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışında Dil Eğitimi Türleri

  • edcon


Yurtdışında dil eğitimi dendiğinde ağırlıklı olarak aklımıza İngilizce dil öğrenimi gelir ancak globalleşen dünyada sadece İngilizce biliyor olmak yeterli gelmeyebiliyor. Özellikle bazı meslek gruplarında birden fazla dili anlıyor ve konuşabiliyor olmak iş başvurularında ve kariyerde fark yaratıyor. Daha geniş pencereden baktığımızda son yıllarda popülerleşen diller Almanca, Rusça, Çince, Arapça, İtalyanca ve İspanyolcadır. Öyle ki dünyada İngilizce dilinden sonra en çok konuşulan dil İspanyolcadır.
Son yıllarda İngilizce bilgisini ideal seviyeye getirirken yanında ikinci bir dili öğrenmeye başlayan pek çok insan var.

Günümüz iş dünyasında sadece İngilizce değil 2. ve 3. dillerde aranmakta olduğunu fark etmişsinizdir. Özellikle havacılık sektöründe 2 ve.3.dil bilen kişiler avantajlı konumdadır. Öyle ki İngilizce ve Arapça bilen bir Avukat, İngilizce ve Almanca bilen Mühendis, İngilizcenin yanında Çince ve Rusça bilen diş hekimi ya da Sağlık personeli arayışı gün geçtikçe artmaktadır.
Farklı dilleri ve kültürleri öğrenip yerinde keşfetmek isterseniz, Fransa'da Fransızca, İtalya’da İtalyanca, İspanya ya da Arjantin ‘de İspanyolca, Fas’ta Arapça, Almanya ya da Avusturya ‘da Almanca eğitimi alabilirsiniz.

Bir dili öğrenmenin en verimli ve kolay yolu o dile maruz kalmaktır. Öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu ülkede eğitim almak sizi hedefinize ulaştırır.
Okullarımız ve şehirler hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.