Güzel bir deneyim, Güzel bir ülke - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Güzel bir deneyim, Güzel bir ülke


Öğrencilerimizden, Sevgili Cansu Yılmaz Malta'dan deneyimlerini aktarıyor.

Hayallerimden biri olan yurt dışında eğitim için kesin gitmeye karar vereli yaklaşık bir yıl olmuştu. Doğru bir ülke ve şirket  konusunda biraz araştırıp bilgi toplamaya başladım.

Sonra mesleğimden de kaynaklanan ve yaşadığım kenti çok sevdiğimden dolayı benzer, küçük bir ada ülkesine gitmeye karar verdim küçük ada ülkesi Malta'ydı.


Birçok şirketle görüşüp bilgi aldım, sonra bir yakınımın tavsiyesi üzerine EDCON Eğitim Danışmanlığı şirketiyle tanıştım. Benimle Gökçe hanım ilgilendi. Birçok okul ve fiyat listesi çıkartıp aralarından bütçeme ve aklıma en uygun olanı seçmem gerektiğini söyleyip okullar hakkında biraz bilgi aktarımında bulundu. Okulları İnternet üzerinden araştırıp öğrenci yorumlarını okudum. Anladığım kadarıyla ülke genelinde bu tarz eğitime çok önem verildiği ve kalite olarak okulların hemen hemen hepsinin birbirleriyle aynı kalitede, sürekli denetlenen okullar olduğu. Denize en yakın okulu tercih ettim;)  Gitmek istediğim tarihi ve kalma süremi söyleyip vize işlemlerini başlattık. Bu süreçte de Gökçe hanım evraklar konusunda birçok yardımda bulundu. Vee 4 aylık vizem çıkmıştı, iş yerimden de bu eğitim sürecim için izin almıştım gün geldi ve ben güzel ülkeme bir süreliğine veda ettim. Şimdi Malta'dayım, tahmin ettiğimden daha kısa zamanda alıştım ve başka ülkelerden arkadaşlar edindim. Güzel bir deneyim, güzel bir ülke... Her şey için teşekkürler Gökçe Hanım, her şey için teşekkürler EDCON...