Emre Eranıl - University of Notthingham - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Emre Eranıl - University of Notthingham


ÖSS sınavım pek iyi geçmemişti ve karamsarlığa düşmüştüm Yurtdışında okumaya karar verdiğim an Edcon Eğitim Danışmanlığı yardımıma koştu. Normal başvuru süreci geçmiş olsa da doğru okul seçimi ve benim için gösterdikleri yakın ilgiyle Nottingham Üniversitesinin Sosyal Bilimler (social science) Foundation Programına girmeme vesile oldular. Nottingham Üniversitesi’ne başlamadan vermiş oldukları oryantasyon bilgileri okula alışabilmem açısından benim için çok yararlı olmuştu. Foundation Programım esnasında da benimle sürekli irtibat halinde oldular.Seneye de Nottingham Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesine devam edeceğim. 

Bu programın bana cok şey kattığını belirtmek isterim. Dünyanın dört bir yanından insanlarla beraber ingilizcemi ilerletmek , grup calışmaları, sunumlar, yeni kültürler tanımak vizyonumu inanılmaz genişletti. 

İlk sene bir çok öğrencinin adaptasyon sorunu yaşadığını gözlemledim; lisans eğitimine başlamadan önce katılmış olduğum “foundation” programı sayesinde alışma sürecini cok daha rahat geçirdim. İngiltere’de eğitim görmek istiyorsanız Edcon’la mutlaka görüşmenizi öneririm. Okul seçiminden başvuru süreci, konaklama, vizeye kadar her aşamada cok profosyonel ve tamamen ücretsiz bir hizmet sunuyorlar. En başta Fusun Rumford, Seral Karakulak olmak üzere tüm Edcon ekibine teşekkür ederim.