Tuğçe Gönül - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Tuğçe Gönül


Üniversitenin 3. senesinden beri İngilterede master yapmak istediğimi biliyordum fakat istediğim bölümü hiç bir okulda bir türlü bulamıyordum. 


Edcon’la tanışana kadar başka ajanslarla da görüştüm fakat bölümü bir türlü bulamadık, olmayan bir bölüm istediğime karar vermeye başlamıştım ki Edcon ile görüştüğümde bölümümü yanlış yerlerde aradığımı farkettim. 


Benimle sadece bir kere konuşarak tam olarak hangi bölümü istediğimi anladılar ve önüme bir çok seçenek sundular. Geriye sadece gerekli evrakları toplamak ve Edcon’dan önceki harcadığım zaman için üzülmek kalmıştı. 


İngiltereye gelip yerleşmem de dahil olmak üzere her aşamada çok ilgiliydiler ve çok yardımcı oldular. 


Başvuru sürecimde çok yoğun bir işte çalışmama rağmen nerdeyse hiç zorluk çekmedim. Bu zorlu süreci atlatmama, yükümün hafiflemesine yardımcı oldular ve bunu yaparken hep çok arkadaş canlısıydılar, endişelendiğimde bunu paylaşıp, sakinleşmem için hep doğru şeyleri söylediler, aynı zamanda da her zaman objektif kalabildiler, okulum hakkında söyledikleri her şeyle buraya gelince karşılaştım, bu işin ticaret değil gerçekten danışmanlık olduğunu anlamamı sağladı ki bu da profesyonelliklerini gösterir.