University of Bristol Bursu - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

University of Bristol BursuDünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan Bristol Üniversitesi’nin uluslararası foundation, lisans ve yüksek lisans öğrencilerini sundukları burslardan şu şekilde bahsedebiliriz :

- Think Big International Foundation Programme Scholarship :   Bristol Üniversitesi’nde foundation eğitimi alacak öğrencilere verilen burs miktarı 5000 GBP’dir. Bu başvuru Arts & Humanities; Science, Technology, Engineering & Mathematics; or Social Sciences & Law International Foundation Program öğrencileri için geçerlidir. Burs başvurusunun en geç 30 Haziran 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Detaylar için : http://www.bristol.ac.uk/fees-funding/awards/think-big-ifp/

- Think Big Undergraduate Scholarship :   Tıp, Diş Hekimliği ve Veteriner Hekimlik dışında kalan tüm bölümler için geçerli olacak burs miktarı 3 kişi için 10.000 GBP ve 9 kişi için de 5000 GBP değerinde olacaktır. Burs başvurusunun en geç 30 Haziran 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Detaylar için : http://www.bristol.ac.uk/fees-funding/awards/think-big-undergraduate/

- Global Economics Undergraduate Scholarship : 

·       BSc Economics

·       BSc Economics and Econometrics

·       BSc Economics and Finance

·       BSc Economics and Mathematics

·       BSc Economics and Philosophy

·       BSc Economics and Politics

Bu programlara kabul alan 4 öğrenciye 5000 GBP değerinde burs verilecektir. Burs başvuru son tarihi 30 Haziran 2019’dur.

Detaylar için : http://www.bristol.ac.uk/fees-funding/awards/global-economics-ug/

- Global Justice Scholarship – Undergraduate :  Hukuk lisansı okuyacak 2 kişiye 9000 GBP değerinde burs verilecektir. Her bir yıl için 3000 GBP olarak sayılacak olan bu bursa son başvuru tarihi 30 Haziran 2019’dur.

Detaylar için : http://www.bristol.ac.uk/law/widening-participation/bursaries-and-scholarships/global-justice-scholarship-ug/

- Think Big Postgraduate Scholarship :   Bristol Üniversitesi’nde 1 yıllık yüksek lisans yapacak olan öğrencilere verilen burs miktarı ve sayıları şu şekildedir : 5 kişiye 20.000 GBP, 10 kişiye 10.000 GBP ve 20 kişiye 5000 GBP’dir. Burs başvuru son  tarih 30 Haziran 2019’dur.

Detaylar için : https://www.bristol.ac.uk/fees-funding/awards/think-big-postgraduate/

 

- Global Economics Postgraduate Scholarship : 

·       MSc Economics

·       MSc Economics and Finance

·       MRes Economics

·       MSc Economics, Finance and Management

Bu programlardan birine kabul alan 5 öğrenciye 5000 GBP değerinde burs verilecektir. Son tarih 30 Haziran 2019’dur.

Detaylar için : http://www.bristol.ac.uk/fees-funding/awards/global-economics-pg/

 

-Global Accounting and Finance Scholarship:

·    MSc Accounting and Finance

·    MSc Accounting, Finance and Management

·    MSc Banking, Regulation and Financial Stability

·    MSc Economics, Accounting and Finance

·    MSc Finance and Investment

Bu programlardan birinde yüksek lisans yapacak 8 öğrenciye 5000 GBP değerinde burs verilecektir. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2019’dur.

Detaylar için : http://www.bristol.ac.uk/fees-funding/awards/global-accounting-finance/

 

-Global Justice Scholarship – Postgraduate :  Hukuk yüksek lisansını Bristol Üniversitesinde yapacak iki öğrenciye verilen burs miktarı  5000 GBP’dir. Son başvuru tarihi 30 Haziran 2019’dur.

Detaylar için : http://www.bristol.ac.uk/law/widening-participation/bursaries-and-scholarships/global-justice-scholarship-pg/

 

GREAT Scholarship 2019: Turkey :  British Council işbirliğinde verilen bu bursun miktarı 18.100 GBP’dir. Burs son başvuru tarihi 31 Mart 2019’dur.

Detaylar için : http://www.bristol.ac.uk/fees-funding/awards/great-turkey/