Yurtdışında Yaz Okulu Programları - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışında Yaz Okulu Programları

  • edcon


İngiltere, Amerika, Kanada, Malta, İrlanda, İspanya, İtalya, İsviçre, Fransa ve Almanya’da yaz okulu programlarına katılabilirsiniz. Yaz okulları, öğrenmekte olduğunuz dili konuşulduğu ülkede geliştirmek için en etkili bir yöntemdir. Hem yaz tatilinizi iyi şekilde değerlendirip hem de yeni insanlarla tanışıp yeni bir kültürü tanımak için iyi bir fırsat olacaktır.

Yaz okulları genellikle yaz dönemlerinde üniversitelerin ya da yatılı okulların bünyesinde Haziran-Temmuz ve Ağustos aylarında eğitim verilmektedir.

Başlangıç seviyesinden İleri düzeye kadar dil bilgisine sahip olan 7-17 yas aralığında Ortaokul ve Lise öğrencileri bu programa bireysel olarak katılabilir.

Program süresi genellikle 2 – 12 hafta aralığındadır. Gitmek istediğiniz okulu, programın süresini ve aktiviteleri siz seçebilmektesiniz. Okulların başlangıç tarihlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Max.12 kişilik uluslararası sınıflarda eğitim verilmektedir.

Bu program sadece dil eğitimine odaklı değil aynı zamanda sosyal ve spor aktivite programları, gezi programlarını da içermektedir.  Ayrıca Tıp, Mühendislik, Hukuk, IELTS hazırlık ya da Uluslararası geçerliliği olan diploma programlarına da hazırlık programları mevcuttur.  Okulun ilk günü öğrencilere seviye belirleme sınavı yapılır ve seviyelerine uygun olan sınıfa yerleştirilir. Seçmiş olduğunuz programa göre dersler 15 ya da 20 saattir. Tercihinize göre yoğun programına da katılabilirsiniz.

Yurt ve Aile yanı olarak 2 farklı konaklama seçeneği mevcuttur. Yurt konaklaması genellikle okul kampüsü içerisinde ya da okula yürüyüş mesafesinde olmaktadır. Tek kişilik, Çift kişilik ya da 3-4 kişilik odalarda, özel banyolu ya da paylaşımlı banyolu olmak üzere birçok seçenek bulunmaktadır. 24 saat boyunca uzman ve yetkililerin gözetimi altındadır. Herhangi bir durumla karşılaştıklarında uman ve yetkililer anında müdahale ederek sorunu çözmektedirler. Okulların çoğu yurtlarda kalan öğrenciler için öğlen ve akşam yemeklerinde açık büfe yemek vermektedir. Uluslararası öğrencilerin bulunduğu göz önüne alınarak her kültüre uygun yemek hazırlanmaktadır.

Aile yanı konaklama ise öğrendiğiniz dili okul dışında da geliştirme olanağı sağlamaktadır. Aileler genellikle okula yürüme mesafesinde ya da otobüsle mesafesinde olabilir. Bundan dolayı 15 yas altı öğrenciler yurt konaklamasını tercih etmelidirler. Aile yanında kalan öğrenciler ise genelde bulunduğu ülkenin kültürüne uygun yemekler yemektedir.

Tüm okulların haftalık eğitim, sosyal ve sportif aktivite programları mevcuttur. Ders bitiminde okulun programında yer alan sosyal ya da sportif aktivitelere katılabilir, gezi programlarıyla da yeni yerler keşfedebilir, turnuvalar, yetenek şovları, video ve film geceleri gibi programlarda da her anınızı eğlenceli ve verimli geçirebilmenizi sağlamaktadır.

Yaz okullarına kayıt yaptırttığınız takdirde program fiyatına dâhil olanlar şunlardır;

Haftada 15 ya da 20 saat dil eğitimi

Yurt ya da Aile yanında konaklama ve yemekler

Sosyal ve Sportif Aktiviteler, Geziler

Kayıt ücreti, Kitap ve eğitim materyalleri,

Katılım Sertifikası

Gidiş-Dönüş Havaalanı transferleri

Sağlık sigortası

The Leys School (11-17 yas)

1875 yılında kurulan Leys Okulu, Cambridge'deki en prestijli özel okullardan biridir. Şehrin kalbinde, Fitzwilliam Müzesi'nin ve Cambridge Üniversitesi kolejlerinin birkaçının yakınında yer alan okul, çağdaş konut konaklama birimleri, seçkin spor tesisleri ve modern bir öğretim bloğu ile geniş bir alana sahiptir.

2 Haftalık ücreti : £2820 


Sir Laurence, Cambridge University – (12 – 16 yas)

Kamp, bir Cambridge Üniversitesi koleji olan Lucy Cavendish'te, kampüs içi sınıfları, tesisleri ve konaklama birimleri ile yer almaktadır. Bu, Cambridge'in merkezinde, üniversite hayatı tadında ve çok kişisel bir atmosfere sahip küçük bir kampüs kursu arayan 12-16 yaşındaki öğrencilerimiz için ideal bir merkezdir. 

2 Haftalık ücreti : £2550 


St Hilda’s College (13-16 yas)

Eğlence dolu bir aktivite programı ile sürükleyici bir İngilizce dil programı olan bu kurs, en iyi üniversite ortamında dil bilgilerini en üst düzeye çıkarmak isteyen öğrenciler için mükemmeldir. Öğrenciler Oxford’un tarihle kaplı sehrinde eğitim almaktadırlar. 

Haftalık ücreti: £1700