Chevening Burs Başvuruları Başladı - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Chevening Burs Başvuruları Başladı

  • edcon


Chevening burs programı 2020/2021 dönemi başvuruları açıldı.

Birleşik Krallık ’ta Master eğitimi almak isteyen öğrencilerin Birleşik Krallık Hükümeti’nin Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilen karşılıksız bir burs programıdır.  
2020/2021 döneminde Master eğitimine başlamak isteyen öğrenciler için başvuruları başladı. Başvuru tarihleri 5 Ağustos'tan itibaren 4 Kasım 2019 saat:14.00’e kadar devam edecektir.

Türkiye’de başvuru yapacak olan öğrencilerin istedikleri konuda başvuru yapabilirler.

Chevening Bursu kapsamı oldukça geniştir ve kısaca bahsetmek gerekirse; Okul ücreti, Aylık yasam masrafları, Gidiş-Dönüş seyahat ücreti, Vize ücreti ve Chevening etkinliklerine katılmak için seyahat ödeneğini kapsamaktadır.

Başvuru için gerekli olan bilgiler ise şunlardır;
*T.C. vatandaşı olmak
*Eğitimi tamamladıktan sonra Türkiye dönerek en az 2 yıl kalmak.
*Birleşik Krallık’ta bir master programına kabul edilmek için gereken lisans derecesine sahip olmak. (Birleşik Krallık’ta 2:1 lisans bitirme onur derecesine eş değer)
*Başvuru sırasında 2 yıl iş tecrübesi şartını tamamlamış olmak.
*Birleşik Krallık üniversitelerinde, burs yönetimi tarafından kabul gören en az 3 farklı programa başvurmak ve 11 Temmuz 2020 tarihine kadar şartsız kabul koşulunu yerine getirmek
*İngilizce dil yeterliliği şartını en geç 11 Temmuz 2020 tarihine kadar yerine getirmek.(IELTS Akademik 6,5 - Pearson PTE Akademik 61, TOEFL IBT 79, Cambridge English Advanced (CEA) 176 , Trinity ISE II (B2) 176. Daha detaylı bilgi için lütfen bu bağlantıyı ziyaret ediniz)

Chevening web sitesinden online başvuru formunu doldurulması zorunludur.

Detaylı bilgi için ofisimizi arayabilir ve eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.