University of Surrey'den Doktora Öğrencilerine Burs - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

University of Surrey'den Doktora Öğrencilerine Burs

  • edcon


Surrey Üniversitesi, İngiltere'nin Güney Doğusunda Guildford ilçe kasabasının içinde bulunan bir üniversitedir. Surrey Universitesi, uluslararası bilim arenasında; kampüsündeki Uzay Araştırmaları Biriminde yer alan uydu merkezi ile tanınır. Araştırma ve eğitim sıralamalarında, özellikle İş İdaresi, Yöneticilik, Mühendislik ve Turizm dallarında yüksek sıralarda yer almaktadır.

Ülkedeki üniversiteler içinde en yüksek işe sokma oranına sahiptir. Mezunları iş bulmakta hiç zorluk çekmezler ve 500’ün üzerinde şirketle bağlantısı vardır. Resmi kaynaklara göre, 9 bölümü, öğretim kalitesi bakımından “Excellent” olarak değerlendirilmiştir (bunlar, Business and Management, Economics, Physics, Electronic Engineering, Psychology, Civil Engineering and Materials Technology’dir). Birleşik Krallığın en fazla kültürel çeşitliliğe sahip üniversitelerindendir. 130’u aşkın ülkeden 3.000’den fazla öğrenci burada eğitim görmektedir.

İngiltere’de ilk 15'te yer alan Surrey Üniversitesi’nin doktora öğrencileri için burs başvuruları başlamıştır. Tüm okul ücretini ve yaşam masraflarını karşılayan bu burs için son başvuru tarihi 11 Ocak 2019 dur. Bu bursa başvuru yapmayı düşünen öğrencilerin en geç Aralık ayı içerisinde okul başvurularını yapmasını önermekteyiz. Türkiye resmi temsilcisi olduğumuz Surrey Üniversitesi okul ve burs başvuruları için danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.