Kent Üniversitesi ile Öğrenci Görüşmeleri - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Kent Üniversitesi ile Öğrenci Görüşmeleri

  • edcon

Dünya’nın ve İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden Kent üniversitesi temsilcisi Joanne Ganderton-Smith ofisimizde öğrenci görüşmeleri yapacaktır. Sınırlı sayıda kontenjan olduğu için rezervasyon yaptırmanızı rica ediyoruz.

28 Eylül 2016 Çarşamba 16:00 – 18:00 arası Nişantaşı
Adres: Valikonağı Caddesi no: 67/7 Konak Apt. Nişantaşı / İstanbul
Rezervasyon için: sibel@edcon.com.tr 0212 234 48 99

Kent Üniversitesi Hakkında

Kent üniversitesi İngiltere de ki tüm üniversiteler sıralamasında artan başarı grafiğiyle ilk 20’de kendinden söz ettirmektedir. Üniversite şimdiye kadar yaptığı çalışmalardan ve kazandığı başarıların sonucu olarak İngiltere’nin en dinamik, en prestijli, üniversitelerinin arasına adını yazdırmıştır.

Şehirde ilk üniversite olmak gibi bir özelliği daha olan kurum, kurulduğu ilk günden günümüze kadar İngiltere de Canterbury ve medway kampüsleri bulunmakta. Avrupa da ise; Roma, Atina, Paris ve Brüksel gibi başkentlerinde eğitim veren kampüsleri bulunmaktadır. Üniversite Canterbury şehir merkezine 20 dakikalık yürüme mesafesindedir. Bunun yanı sıra Medway kampüsünde öğrenciler için olan sanat ödüllü binaları ve yüksek endüstri standartlı tesisleriyle öğrenci memnuniyetini %90 seviyesine çekmiştir. Avrupa’da ki kampüslerin başlıca bölümleri ise; Tiyatro, Siyaset, Hukuk, Ekonomi, İşletme ve Politika gibi bölümleri öğrencilere sunmaktadır. Üniversitenin bünyesinde ise öğrenciler ile sosyal bir bağ kurmayı başarmış olup, kendi içinde öğrencilerin yönettiği Televizyon kanalı, radyo programları ve yerel gazete gibi medya kanallarını kurmuştur.

Kent üniversitesi tüm okulların en başarılı bölümleri arasında ilk 10’da 5 bölümüne sahiptir. Bölümler ise; Amerikan tarihi, Mimarlık, Adli tıp, Turizm ve otelcilik ve Fizik tedavi gibi gelecek kaygısı barındırmayan bölümlerdir.

Üniversite olarak geniş eğitim fırsatları mevcuttur. Bunların tümü; Uluslararası hazırlık programları, Lisans, Yüksek lisans, ve Yaz okulu gibi eğitim seçeneklerini bize sunmaktadır. Uluslararası üniversite öğrencileri olarak toplamda 5000 üzerinde bir nüfusa sahiptir. Bu öğrencilerin %67’lik kısmı Lisans %33’lük kısmı ise Yüksek lisans öğrencilerine ev sahipliği yapmaktadır.