Londra'daki Üniversiteler - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Londra'daki Üniversiteler

  • edcon


Neredeyse 200 farklı ülkeden 100.000 den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Londra’da eğitim almak çoğu öğrencinin isteğidir.
Dünya’nın en iyi üniversitelerinin de arasında bulunduğu “UK Border Agency” tarafından tanınan üniversitelerin listesi şu şekildedir.
Üniversite üzerine tıklayarak üniversitenin Londra daki konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.


Londra da YÖK denkliği olup yıllık eğitim ücreti 4500GBP civarında  olan lisans programları olmakla birlikte, eğitim ücreti ve sıralamalardaki yeri daha yüksek olan üniversiteler de bulunmaktadır.


Londra Üniversite sıralamalarını görebileceğiniz birçok sıralama listesi bulunmaktadır. Bu sıralama listeleri farklı faktörleri ve metodolojileri kullanarak bu sıralamaları oluştururlar. Bu sıralamaları incelerken; hangi etkenlerin kullanılmış olduğuna dikkat etmek sıralamalar konusunda doğru bilgiye varmamız açısından önem taşır. Öğrenci memnuniyeti, mezun öğrencilerin iş bulma oranı ya da bölüme göre yapılan sıralamalar; üniversitelerin farklı listelerde farklı yerlerde olmasını sağlar.

İnceleyebileceğiniz bazı sıralama listeleri şunlardır:

UK University Rankings

World University Rankings

Business School / MBA Rankings

İş olanakları, farklı konaklama seçenekleri, küresel bir şehirde yaşama fırsatı, farklı kurs seçenekleri ve ara dönemlerde eğitime başlama imkânı gibi birçok imkânı bir arada bulabileceğiniz bir şehirdir Londra.
Dünya çapında uluslararası şirketlerin bulunduğu ve Londra Üniversitelerinin bu şirketlerde linklerinin bulunması öğrencilere mezuniyet sonrası iş bulma fırsatı tanımaktadır.
Eğitiminizi alırken aynı anda çalışabileceğiniz ya da mezuniyet sonrası size iş garantisi veren programların bulunması; size CV nizde yazabileceğiniz avantajlar sunmaktadır. Eğitim aldığınız sırada part-time çalışabileceğiniz birçok iş imkanı da bulunmaktadır. 

Londra’daki farklı eğitim programları için EDCON ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.