Tasarım Yarışmasına Türk Öğrenciler Damga Vurdu - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Tasarım Yarışmasına Türk Öğrenciler Damga Vurdu

  • edcon


İngiltere’nin köklü üniversitelerinden Regent’s University tarafından düzenlenen ve lise uluslararası lise öğrencilerinin katıldığı tasarım yarışmasına Hisar öğrencileri damga vurdu.

İç mimarlık, moda tasarımı, oyunculuk ve kısa film alanlarında düzenlenen yarışmaya toplam 39 öğrenci katıldı. Regent’s üniversitesi akademisyenlerinin jüride bulunduğu yarışmada kazananlar Regent’s üniversitesinin kendi alanlarındaki mezuniyet gösterisine katılma hakkı ve ayrıca Bloomsbury Yayınevi’nden kitap kazandılar.


Hisar okullarında son sınıf öğrencileri olan Alp Ertem ve Alya Hazinedaroğlu iç mimarlık dalında ilk 3’e girdiler ve Alya Hazinedaroğlu, Alp Ertem ve Sarah Peake’ı geride bırakarak birincilik ödülünü kazandı. 


Moda tasarımda ise yine Hisar okullarından Başak Onbaşıoğlu ve Rayka Kebudi ilk 3’te yer aldılar ve Başak Onbaşıoğlu, Rayka Kebudi ve Ly Leova’yı geride bırakarak birincilik ödülünü kazandı. Oyunculuk kategorisinde Kaja Chan ödülü kazanırken, Kısa film kategorisinde David Cheung ödülün sahibi oldu.

Bizleri gururlandıran öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz. İngiltere'de Sanat ve Tasarım Eğitimi hakkındaki yazımız da ilginizi çekebilir.