Anglia Ruskin Universty Bursu - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Anglia Ruskin Universty Bursu

  • edcon


Dünya Üniversiteleri sıralamasında ilk 500’de yer alan Anglia Ruskin Üniversitesi’nin uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencilerine sundukları 1000 GBP ile 4000 GBP arasında değişen  farklı bursları bulunmaktadır.  

-International Excellence Scholarship : Lisans ve Yüksek lisans öğrencileri için geçerlidir. Akademik başarıya göre öğrencilere verilen bu bursun miktarı 4000 GBP’dir. Bu indirim birinci yıl okul ücretinden düşülerek verilecektir. Üniversitenin ön kabulünden sonra burs başvuru formu ve 500 kelimeden oluşan motivasyon mektubu ile birlikte Eylül 2019 eğitim başlangıcı için 13 Temmuz 2019, Ocak 2020 eğitim başlangıcı içinse 30 Kasım 2019 tarihine kadar başvuru yapılması gerekir.

-International Merit Scholarship : Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine sunulan bir burstur. 1000 GBP ile 2000 GBP arasında bir indirim yapılır. Bu burs için okula başvuru yapmanıza gerek yoktur, burs komitesi otomatik olarak uygun olan adaylara bu indirimi sağlar.

-International Alumni Scholarship : Eğer lisans eğitiminizi Anglia Ruskin’de tamamlayıp yüksek lisans ya da doktora eğitimi için yine Anglia Ruskin’de eğitim alacaksınız, 3000 GBP değerinde verilen bu burs gerekli şartları sağladığınızda size kendiliğinden verilecektir.

-International Early Payment Discount : Eylül 2019 eğitim başlangıcı için 13 Temmuz 2019, Ocak 2020 eğitim başlangıcı içinse 30 Kasım 2019 tarihine kadar okul ücretinin ödenmesi şartıyla 1000 GBP değerinde verilen bu indirimden otomatikman yararlanabilirsiniz.

Ayrıca UK, EU ve International öğrencilere verilen MBA bursları bulunmaktadır. 1 yıllık prpgram için 4000 GBP, 2 yıllık program için 2000 GBP değerinde olan bu indirim için ayrı bir başvuru formu doldurmanıza gerek yoktur. Burs komitesi uygun adaylara kendiliğinden bu indirimi sağlamaktadır.

Anglia Ruskin burslarla ilgili tüm detaylara şuradan ulaşabilirsiniz : https://www.anglia.ac.uk/student-life/help-with-finances/scholarships

İngiltere'de burslu eğitim almak, İngiliz üniversitelerinin sunduğu burslardan faydalanmak isterseniz ofislerimizi ziyaret edebilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.