Avrupa’nın en İyi Üniversiteleri Sıralamasına İngiltere Damgası - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Avrupa’nın en İyi Üniversiteleri Sıralamasına İngiltere Damgası

  • edcon


Avrupa Üniversiteleri arasında her yıl yapılan değerlendirmelerle elde edilen sonuçlarda ilk 10’da 8 İngiltere Üniversitesi var. Times Higher Education tarafından yapılan araştırmada Avrupa’da eğitim alan 30.000 öğrenci arasında, eğitim araç gereçleri, fiziki ortam, araştırma ve eğitim yöntemleri gibi kriterler göz önünde bulunduruldu. 

Toplamda 200’ün üstünde üniversitenin değerlendirildiği sıralamada listenin geri kalanında da yine birçok İngiltere üniversitesi mevcut. Sıralamanın en başında birçok kişinin tahmin edebileceği gibi Oxford ve Cambridge üniversiteleri var. Edcon Yurtdışı Eğitim olarak Türkiye resmi temsilcisi olduğumuz, University of Manchester, University of Bristol, University of Warwick, Newcastle University ve University of York yine bu listenin ilk 10 sırasında yer almaktadır. Sınavsız ve ücretsiz yerleştirme yaptığımız üniversiteler ve listenin geri kalanındaki İngiltere üniversiteleri için bize ulaşabilirsiniz. 

Avrupa'nın en iyi 10 üniversitesi

  1. University of Oxford
  2. University of Cambridge
  3. Sorbonne University
  4. UCL
  5. University of Bristol
  6. University of Manchester
  7. University of Navarra
  8. Newcastle University
  9. University of York

İngiltere üniversiteleri fark yaratmaya devam ediyor. Dünyadaki birçok başka değerlendirmede de yine ilk sıralarda yer alan İngiliz üniversiteleri gün geçtikçe hem eğitim kalitelerini hem de araştırma kalitelerini artırarak kendilerinden söz ettirerek yüksek öğrenime yön vermeye devam ediyorlar. İngiltere’nin en prestijli üniversiteleri hakkında ücretsiz danışmanlık almak isterseniz ofislerimizi ziyaret edebilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.