CES - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

CES

  • edcon

Centre of English Studies dil okulları İngiltere ve İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilere farklı bir deneyim sunmaktadır. Okulun İngiltere’de Londra Wimbledon, Oxford Weathley, Leeds ve Brighton yakınlarında Worthing’de dil okulu bulunmaktadır. Okulun en büyük merkezi ise Dublin şehir merkezinde bulunmaktadır. 

Okulun en büyük özelliği öğrencilerin yoğun olarak tercih ettikleri şehirlere yakın lokasyonlarda butik okul standartlarında eğitim vermesidir. Böylelikle hem İngilizceye daha fazla odaklanıp aynı zamanda en popüler şehirlerin keyfine varabilirsiniz.

CES okullarında genel ve yoğun İngilizcenin yanı sıra, sınav hazırlığı (IELTS ve Cambridge sınavları) , iş İngilizcesi, İngilizce Öğretmenleri için metodoloji kursları ve 18 yaşından küçük öğrenciler için yaz kampları bulunmaktadır.

Bütün merkezlerde ücretsiz wi-fi sistemi, bilgisayar ve multimedya merkezi, kütüphane, öğrenci dinlenme alanları, kafeterya ve üniversite danışmanlık hizmeti mevcuttur. 
CES dil okulları her merkezinde öğrencilere aile yanı konaklaması sunmanın yanı sıra Worthing haricinde diğer okullarda yurt imkânı da sunmaktadır. Aile yanlarında tam pansiyon ve özel banyolu seçeneklerde mevcuttur. Bunlar haricinde isteyen öğrenciler için  otel seçenekleri de vardır.

Londra Wimbledon okulunda kışın 11, yazın 22 sınıf bulunmaktadır ve sınıf mevcudu ortalama 10 kişidir. Wimbledon Londra’nın gelir seviyesi yüksek, nezih ve en güvenli semtlerinden biridir. Her yıl düzenlenen teniz turnuvasıyla ünlüdür. Londra şehir merkezine metro ile 40 dakikadır.

Wheatley Oxford2a sadece 15 dakika mesafededir. Malum Oxfors en fazla tercih edilen şehirlerden biridir ve yaz kış oldukça fazla dil okulu öğrencisi mevcuttur. kışın 10, yazın 15 sınıf bulunmaktadır ve sınıf mevcudu ortalama 8 kişidir. CES dil okulları Wheatley’de size çok daha rahat İngilizceye odaklanabileceğiniz bir ortam sunarken aynı zamanda okul çıkışında Oxford2de gerçek İngiliz kültürünü yaşama fırsatı sunuyor.

Leeds orta İngitere’deki büyük şehirlerden biridir. 3 tane üniversiteye ev sahipliği yapması nedeniyle oldukça öğrenci dostu bir şehirdir. CES şehir merkezinde öğrencilere dil eğitimi sunmaktadır. Kışın 11, yazın 20 sınıf bulunmaktadır ve sınıf mevcudu ortalama 8 kişidir. Leeds hem şehir olma avantajını hem de uygun yaşam maliyetleriyle ön plan çıkıyor.

Worthing İngiltere’nin güneyinde Brighton’a 30 dakika, Londra’ya ise trenle bir buçuk saat mesafede küçük bir sahil kasabasıdır. Okulda kışın 13, yazın 22 sınıf bulunmaktadır ve sınıf mevcudu ortalama 10 kişidir. Brighton Oxford gibi yaz kış bütün yabancı öğrencilerin çok yoğun tercih ettikleri bölgelerden biridir. Böylece yabancı öğrencilerin çok yoğun olduğu bir bölgede İngilizceyi çok daha rahat öğrenirken aynı zamanda en popüler şehirlerin birinin bütün imkânlarından faydalanabilirsiniz.

Okullar zincirin en büyük okulu İrlanda Dublin’de bulunmaktadır. Okulda kışın 24, yazın 40 sınıf bulunmaktadır ve sınıf mevcudu ortalama 10 kişidir. Okulda İngiltere okullarında mevcut olan bütün imkânlar vardır. Bunun haricinde 2 multi medya servisi mevcuttur ve okulda kafeterya bulunmaktadır. Dublin Türk öğrenci sayısının çok az olduğu şehirlerden biri olmakla birlikte uyugn yaşam maliyetleri dost canlısı insanları ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Dublin’de 25 hafta ve üzeri eğitim alan öğrencilerin çalışma izni mevcuttur.

Şehir

Londra, Oxford, Leeds, Worthing,Dublin

Dil Programları

Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Teacher Training Yaz kampları

Sınav Hazırlığı

IELTS, FCE, CAE

Yaş Aralığı

Junior 12-17, yetişkin 16+

Başlangıç Tarihleri

Yetişkin her pazartesi, Junior yaz dönemi

Sınıf Mevcudiyedi

Max 10

Fiyat Aralığı

Haftalık 165 GBP – 520 GBP, 165 Euro-620 Euro

Konaklama

Aile yani, yurt, hotel