İngiltere'de Sinema Eğitimi: Central Film School - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

İngiltere'de Sinema Eğitimi: Central Film School

  • edcon


2008 yılında kurulan Central Film School, bünyesinde verdiği Lisans, Yüksek Lisans ve kısa dönem kurslarında pratik yaklaşımı destekler ve öğrencilerine ücretsiz kamera, stüdyo ve set imkânları sağlıyor. Londra’nın merkezinde, Whitechapel ve Brick Lane gibi çağdaş film sanatını destekleyen galerilerin bulunduğu bir bölgede yer alan Central Film School, bulunduğu çevrenin artistik bakımdan zengin bir merkez olmasının avantajını kullanmakta.

Londra, uluslararası film festivallerine, network etkinliklerine, sektördeki profesyonellerin verdiği konferans ve atölyelere ev sahipliği yapması bakımından film prodüksiyonu sektöründe eğitim almak isteyenler için ideal bir şehirdir.

Bölümlerde ders veren tüm öğretmenler aktif bir şekilde film endüstrisinde çalışan profesyonellerden oluşuyor. Okul her akademik takvim başlangıcı yaklaşık 100 öğrenci alması sebebiyle öğrencilerin birebir ders alabileceği bir ortam sağlıyor. 

Öğrencilerinin akademik ve profesyonel gelişimlerinin yanı sıra sosyal gelişimine de önem veren Central Film School, partneri olduğu Bertha Foundation ile insan hakları, sosyal sorunlar ve toplumsal kalkınma üzerine çeşitli projeler yürütmekte. Okul tüm öğrencilerine mezuniyet projeleri içinse prodüksiyon bütçesi veriyor. Öğrencilerin mezuniyetten sonraki 6 ay içerisinde iş bulma oranı ise %91.

Ayrıca, tam zamanlı öğrenim gören tüm öğrenciler, 1 yıllık Curzon Sinemalarında ücretsiz film izleme hakkı kazanıyorlar. 

Bölümler:

Lisans:

- BA Hons Practical Filmmaking

- BA Hons Screenwriting

Yüksek Lisans:

- MA Social Impact Documentary Filmmaking

- MA Directing Fiction

- MA Sales & distribution

- MA Visual Effects

- MA Filmmaking

Kısa Dönemli Kurslar ve Sertifika Programları:

- Certificate in Documentary Filmmaking

- Certificate in Practical Filmmaking

- Six-Month Independent Filmmaking

- Under 18 Summer Course

İngiltere'de sinema eğitimi hakkında daha detaylı bilgi için ofislerimizi ziyaret edebilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.