Kanada'da Dil Eğitimi ve Akademik Eğitim - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Kanada'da Dil Eğitimi ve Akademik Eğitim

Neden Kanada?

Kanada Dünya’nın en yaşanılabilir ülkelerinden biridir. Yüksek hayat kalitesi temiz ve güvenli çevresi ile öğrencilere ideal bir eğitim ortamı sağlar. Kanada’da Dünya standartlarında eğitim alabilirsiniz, aldığınız diplomamaların uluslararası tanınırlığı vardır. Eğitim maliyetleri İngilizce konuşulan diğer ülkelere oranla daha ekonomiktir. 
Çok kültürlü toplum yapısı dolayısı ile öğrencilerin rahat uyum sağladığı ülkelerden biridir. Kanada kültürel çeşitliliği teşvik eden gelenek ve politikalara sahip bir göçmen ülkesidir.  Kanada’da Akademik eğitim alan öğrencilerin eğitim sırasında  part time çalışma izni vardır. Kolej, üniversite ya da master eğitimi alan öğrencilerin eğitim sonrasında 2 ya da 3 yıl çalışma izinleri vardır. Bu şekilde kariyerinize güzel bir başlangıç yapıp uluslararsı iş deneyimi kazanabilirsiniz. Kanada’da İngilizce ve Fransızca’nın resmi dil olarak kullanıldığı bir ülkedir. İki dil öğrenme şansınız olabilir

Kanada'da Dil Eğitimi

Dil eğitimi konusunda oldukça esnek koşullara sahip olan dil okullarının bulunduğu kanada, öğrenciler tarafından büyük oranda tercih edilmektedir ve en kolay uyum sağlanan ülkelerin başında gelir. Yaşam maliyetleri ingilizce eğitimi alabileceğiniz diğer ülkelere göre daha uygundur ve buna bağlı olarak öğrencilerin daha fazla ve güzel zaman geçirmeleri mümkündür. Kanada özel konumu dolayısıyla ingilizce ve fransızca olarak iki resmi dili vardır. Kanadada fransızca dil eğitimi almak da mümkündür ve oldukça kaliteli okullar mevcuttur. 
Detaylı bilgi ve randevu için danışmanlarımıza ulaşabilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

İngilizce dil okulları ağırlıklı olarak Toronto ve Vancouver’da bulunsa da bunun dışında Victoria, Calgary, Ottawa ve hem fransızca hem de ingilizce dil eğitimi alabileceğiniz Montreal gibi bölgelerde dil eğitimi almanız mümkündür. 
Dil okulu fiyatları için tıklayınız.

Kanada'da Eğitim Sistemi

Kanada Egitim Sistemi, anaokuldan üniversiteye kadar uzanan kategorilerde hem devlet okullarini hem de özel okullari kapsamaktadir. Egitim, Kanada Anayasasi kapsaminda eyaletlerin sorumlulugundadir, bu da eyaletlerdeki egitim sistemleri arasindaki farkliligi gösterir. Buna ragmen, egitim ülke genelinde yüksek standardlardadir.. Liseler, eyaletlerin sistemine bagli olarak 11, 12 ya da 13. siniflara kadar devam eder. Bundan sonra, ögrenciler üniversite, kolej ya da Cegep’de okumaya devam edebilirler.

Kanada Üniversiteleri dünya çapında en iyiler arasında yer almaktadır.   Shanghai Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralamasında (ARWU) yer alan 100 üniversite arasında 4; QS World University Rankings’in seçtiği en iyi 50 üniversite arasında 3, en iyi 500 üniversite içinde ise20 Kanda Üniversitesi vardı. Times Higher Education (THE) World University Rankings’de (Times Yüksek Öğrenim (THE) Dünya Üniversiteleri Sıralaması) yer alan 100 üniversitenin ise 5’i, 200 üniversitenin ise 8’i Kanada Üniversitesiydi.
Üniversiteler  hâlihazırda dünya genelindeki diğer üniversitelerle imzalanmış 5,000’i aşkın aktif uluslararası işbirliği anlaşması ile küresel bağlantılara sahiptir.
Kanada’daki dil okulları hem İngilizce hem de Fransızca ileri düzey eğitim, kişisel gelişim ve işe hazırlık alanlarında sunduğu geniş program seçenekleri ile her seviyede dil eğitiminde lider konumdadır.

Kanada’da Community College (ön-lisans) Eğitimi

Kanada’daki kolejler, politeknik okullar ve cégeps’ler (genel ve mesleki kolej) endüstri ile bağlantılı, kariyer odaklı, endüstri sorunlarını çözmeye yönelik uygulamalı araştırma olanakları sunmaktadır. Kanada kolejleri mezunlarının %90’ı mezun olduktan sonraki altı ay içinde eğitim gördükleri alanda istihdam edilmekte, işverenlerin %90’ı ise bu çalışanlardan memnun olmaktadır. Kolejlerde 2 ya da 3 senelik programlara katılan öğrenciler üniversitelere transfer olarak lisans eğitimlerini tamamlayabilir. Kolejlerin giriş koşulları ve eğitim ücretleri üniversitelere oranla daha düşüktür.Kolejler ön lisans seviyesinde sundukları sertifika ve diploma programlarının yanı sıra, lisansüstü sertifika ve diploma programları da sunmaktadır. George Brown College , Centennial College, Algonquin College , Vanwest College , Niagara College, Langara College , Seneca College önde gelen kolejler arasındadır

Kanada’da Lisans Eğitimi

Kanada’da Üniversiteler akademik ve mesleki eğitim verir ve öğrencilere lisans ve üzeri diploma dereceleri kazandırır: Kanada’da 100’e yakın üniversitede hemen hemen her alanda lisans programı bulmak mümkündür.  Lisans programları medikal alanlar dışında genellikle 4 senede tamamlanır. Akademik yıl Eylül ayında başlar, ocak döneminde de kabulü olan bölümler vardır. Başvuru koşulları ve başvuru tarihleri okuldan okula değişmekle birlikte Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencilerin başarılı bir akademik geçmişe sahip olmaları gerekir. Öğrencilere 1 sene önceden başvuru çalışmalarına başlamaları tavsiye edilir.

Kanada’da Yüksek Lisans Eğitimi

Kanada üniversiteleri tarafından sunulan yüksek lisans programları, öğretim kalitesi ve araştırma imkanları dolayısıyla her yıl 150.000’den fazla uluslararası öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Kanada aynı zamanda Dünya standartlarında arştırma imkanları ile doktora yapmak için de ideal bir ülkedir. Kanada’da master programları genellikle 2 yıl sürmektedir. Başvuru koşulları ve başvuru tarihleri okuldan okula değişmekle bilirkte Kanada’da eğitim almak isteyen öğreniclerin başarılı bir akademik geçmişe sahip olmaları gerekir. Bazı bölümler için GMAT / GRE skorları da istenmektedir.

Kanada'da Eğitim Ücretleri

Kanada’da eğitim giderleri yıllık 12.000 – 30.000 CD$ arasında, Yaşam giderleri ise 10.000 – 18.000 $ arasında değimektedir.