Avustralya Öğrenciler için Çalışma İzinlerini Esnetti - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Avustralya Öğrenciler için Çalışma İzinlerini Esnetti

  • edcon


Avustralya çalışma saatlerini esnetti

Avustralya hükümeti, pandemi sebebi ile zor günler geçiren hem çalışan hem de işverenlere destek olmak amacı ile geçici bir süreliğine belirlenen sektörlerde çalışan veya çalışmak isteyen öğrencilerin resmi çalışma izinlerinde esneklik yapılması kararı alındı.

Alınan bu karar göre, 14 gün süresi içerisinde 40 saatlik olarak belirlenen çalışma saatleri, belirli  sektörlerde çalışacak öğrenciler için, bazı sınırlamalar dahilinde, saat sınırlaması olmadan uygulanmaya başladı.

Temporary relaxation

 Olarak da adlandırılan bu geçici çalışma izni aşağıdaki meslek grupları için geçerli olacaktır;

-Tarım sektörü

-Turizm ve Hizmet sektörü

-Pandemi sebebi ile kısıtlamaya gidilen bölgelerdeki süpermarket yada ilgili dağıtım birimleri

-Engelli bakım hizmetleri (*)

-Sağlık bakım hizmetleri üzerine eğtim alan öğrenciler (*)

-Yaşlı bakım hizmetleri (*)

(*) : Detaylı ve güncel bilgi için Avustralya Göçmenlik biriminin websitesini incelemeniz tavsiye olunur.

Öğrencilerin, çalışma saatlerini, derslerini aksatmayacak şekilde organize etmesi gerekmekte, çalışma saatleri sebebi ile eğitimine ara veren, devamsızlık problemi yaşayan veya çalışma saatleri sebebi ile derslerinde yeterli başarıyı gösteremeyen öğrenciler, vize şartlarını ihlal etmiş sayılacaktır.

Eş vizesi ile Avustralya’da bulunan kişiler de, aynı haklara sahip olacaklardır.Bu esnek çalışma modeli için, ek bir izin yada vize başvurusu yapmaya gerek yoktur.

Avustralya'da çalışma izinli programlar hakkında daha detaylı bilgi için ofislerimizi ziyaret edebilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.