Liverpool Hope University - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Liverpool Hope University (Liverpool-United Kingdom)

Liverpool Hope University Hakkında

Tarihi 1840’lı yıllara kadar uzanan Liverpool Hope, üniversite ünvanını 2005 yılında almıştır. Bu modern ve butik üniversite, Hope Park ve Creative Campus (Yaratıcı Kampüs) adında iki ana kampüse sahiptir. Ana kampüs olan Hope Park, Liverpool kentinin güneyinde yeşillikler içinde bulunan bir kampüstür. The Creative Campüs ise şehrin merkezinde bulunur ve güzel sanatlar ve performans sanatları gibi yaratıcı bölümlere ev sahipliği yapar. Liverpool Hope Üniversitesinde ‘Sanat ve Beşeri Bilimler’, ‘Eğitim’ ve ‘Fen ve Sosyal Bilimler’ fakültesi olarak 3 ana fakültede mevcuttur. İngiltere’nin küçük üniversitelerinden olan Liverpool Hope öğrenci ihtiyaçlarını ön planda tutan butik bir eğitim anlayışına sahiptir ve 8000’e yakın öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

800. yaşını kutlayan Liverpool şehri, yaklaşık 60,000 öğrencisi ile İngiltere'nin en popüler öğrenci şehirlerinden biridir. Liverpool, İngiltere'nin Londra dışında en çok müze, sanat galerisi, tiyatro ve konser salonu bulunan kentidir. Liverpool, İngiltere'nin kuzeybatısında yer almaktadır. Chester ve Manchester şehirleri ayrica gölleri ve dağları ile ünlü tatil bölgesi Lake District'e çok yakındır. Londra' ya trenle sadece iki saat uzaklıktadir. Liverpool John Lennon Havaalanidan Avrupa ve diğer ülkelere düşük fiyatlarla ulaşım imkanları bulunmaktadır. Liverpool Hope Üniversitesi lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Ocak ayında başlayan bazı yüksek lisans programları hariç tüm programlar her yılın Eylül ayında başlamaktadır. 

Adres: Hope Park, Liverpool L16 9JD
Telefon: +44 (0)151 291 3000
Email: enquiry@hope.ac.uk

Liverpool Hope University Öne Çıkanlar / Sıralamalar

Liverpool Hope University, istatistik bilgi paylaşımı yapmamaktadır.

Liverpool Hope University Başvuru Şartları

Başvuru şartları henüz eklenmemiş, daha detaylı bilgi için ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Liverpool Hope University Burslar

International Postgraduate Scholarship

Akademik kariyerinde başarı sağlamış uluslararası öğrenciler arasıdan seçilecek olan beş kişiye verilecek olan bu burs öğrenim ücretinin 50% sini karşılayacaktır.
Başvuru ile ilgi duyurular web sitesinde yayınlanacaktır.
http://www.hope.ac.uk/international/internationalscholarships/internationalpostgraduatescholarships/

International Excellence Bursary

Lisans öğrenimini İngiltere eğitim sisteminin not sistemine göre 2.1 ve üstü derecede bitirmiş olan yüksek lisans öğrencilerine sunulacak olan burstur. Bursun miktarı öğrencinin önceki başarı durumuna bağlı olarak üniversite tarafindan otomatik olarak belirlenecektir.Tüm burslar için lütfen tıklayınız...

Liverpool Hope University Galeri / Video