Sheffield Hallam University - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Sheffield Hallam University (Sheffield-United Kingdom)

Sheffield Hallam University Hakkında

Sony, BP, NHS, Network Rail, Cisco, SAP, Microsoft, BBC, Press Association, PricewaterhouseCoopers, Marks & Spencer, Department for Trade and Industry, Shell ve HSBC'nin de aralarında bulunduğu sektör lideri firmalar ve 25 mesleki kurum ile birlikte çalışmalar yürütmektedir. Bölümlerinin çoğu profesyonel merciler tarafından geliştirilmekte ve onaylanmaktadır. Bu genellikle direk olarak sözkonusu kurumun akreditasyonu ve üyeliğine imkan sağlamaktadır. Yüksek Lisans programları, örneğin Macromedia, Sun, Microsystems, Cisco, Oracle ve SAP gibi önemli yazılım firmalarının işbirliği ile yürütülür. Sheffield Hallam aynı zamanda İngiltere'nin en fazla işe yerleştirme sağlayan universitesidir. İşe yerleştirme yılı sizlere, iş başvuruları yaparken önemli bir rekabet avantajı sağlayacaktır. Sheffield Hallam son on yıllık süre içinde gerçekleştirilen 100 milyon pound değerinde yatırımlarla, eğitim ve öğretimde İngiltere'nin en çok gelişme sağlamış tesislerinden bazılarına sahiptir. Başarıya, son teknoloji ürünü öğretime ve IT' ye ayrıca aşağıdaki alanlara yatırım yapmaktadır. • 13 milyon pound değerinde Sağlık ve Refah Binası, bu bina Nursing and Midwifery Council tarafından "ülkenin sağlık eğitiminin gelecekteki gelişimi için bir işareti"olarak tarif edilmektedir. • Wi-Fi teknolojisi ve interaktif galerileri ile Furnival Binası, yatırımlarımızın 30 milyon pound'luk kısmı sanat, bilgisayar ve mühendislik tesislerine ayrılmıştır. • Ödül kazanan kampüsleri • Araştırma merkezlerine yapılan milyon poundluk yatırımlar. Akademik kadrosu ulusal ve uluslararası araştırmalarda yer almaktadır ve alanlarının liderleri konumundadırlar. Uygulamalı araştırmaları ile tanınan bir üniversitedir ve İngiltere'nin yeni üniversiteleri arasında araştırma temelli gelirleri en yüksek seviyede olanlardan biridir. National Assessment Body tarafından mükemmel olarak nitelendirilen 12 bölüme sahiptir. 21 araştırma merkezi ve 8 araştırma grubundan oluşan geniş bir portfolyosu bulunur. En son yayınlanan 2008 yılı Araştırma Değerlendirme Çalışmaları (Research Assessment Exercise) çerçevesinde araştırmalarının %96'sının ulusal standardı, %68'inin uluslararası kaliteyi sağladığı belirlenmiştir ve %8'i ise kalitenin dünya lideri seviyesinde olduğu anlamına gelen 4* sıralamasında gösterilmiştir. Sheffield Hallam araştırma kalitesi ve sayısı ile diğer modern üniversitelerle kıyaslandığında altıncı sırada yer almaktadır.

Adres: Sheffield Hallam University City Campus Howard Street Sheffield S1 1WB UCAS Code S21
Telefon: +44 (0)114 225 5555
Email: enquiries@shu.ac.uk

Sheffield Hallam University Öne Çıkanlar / Sıralamalar

İngiltere Sıralaması: 66

Öğrenci Akademik Oranı: 18.4

Öne Çıkan Mezunlar

  • Nick Park CBE, BA Fine Art 1980 – animator, creator of Wallace and Gromit.
  • David Strettle, BSc (Hons) Sport and Exercise Science 2005 – England rugby international.
  • Leon Taylor, HNC Business and Finance 2008 – Olympic silver medallist diver.
  • Jacqui Oatley, PgD Broadcast Journalism 2003 – British sports broadcaster for BBC Sport.
  • Nick Park CBE, BA Fine Art 1980 – animator, creator of Wallace and Gromit.
  • David Strettle, BSc (Hons) Sport and Exercise Science 2005 – England rugby international.
  • Leon Taylor, HNC Business and Finance 2008 – Olympic silver medallist diver.
  • Jacqui Oatley, PgD Broadcast Journalism 2003 – British sports broadcaster for BBC Sport.

Sheffield Hallam University Başvuru Şartları

Başvuru şartları henüz eklenmemiş, daha detaylı bilgi için ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Sheffield Hallam University Burslar

Transform Together Scholarships
2015-2016 akademik yılı için başarılı bir eğitim geçmişine sahip olan lisans öğrencilerine %50 burs ve yüksek lisans öğrencilerine %100 burs imkanı sunmaktadır. 
Yükseklisans: İngiltere eğitim sistemine göre öğrencinin ortalaması 2.1 ve üstü derecede bitirmiş olan öğrenciler bu bursa başvurabilirler.
Lisans: Belirli bir kriter belirtmemekle birlikte öğrencinin eğitim geçmişindeki başarısı incelenip uygun adaya sunulacaktır.
Yükseklisans yada lisans programı farketmeksizin IELTS notu minimum 6 olmak durumundadır.
Tüm burslar için lütfen tıklayınız...

Sheffield Hallam University Galeri / Video