SOAS University of London - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

SOAS University of London (London-United Kingdom)

SOAS University of London Hakkında

SOAS, bölgesel odaklı sosyal bilimler, hukuk, sanat, beşeri bilimler ve dil alanlarında lisans ve yüksek lisans düzeyinde geniş bir yelpazeyi kapsayan program seçenekleri sunmaktadır. Uzmanlık sağlayan programlarımız günümüz dünyasının ihtiyaçlarına cevap verir nitelikte olup, araştırmalarımız ve uzmanlığımız dünya çapındaki karar ve müzakereleri şekillendirici boyuttadır.

SOAS 130'dan fazla ülkeden 4400' ün üstünde öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve bunların %40'ı Birleşik Krallık dışından gelmektedir. Öğrencileri SOAS'a çeken üniversitenin akademik mükemmeliyetinin uluslararası tanınırlığının yanı sıra Londra'nın kalbinde canlı ve çok kültürlü bir çevrede eğitim görme imkânıdır.

Adres: School of Oriental and African Studies University of London Thornhaugh Street Russell Square London WC1H 0XG UCAS Code S09
Telefon: +44 (0)20 7637 2388
Email: study@soas.ac.uk

SOAS University of London Öne Çıkanlar / Sıralamalar

İngiltere Sıralaması: 35

Öğrenci Akademisyen Oranı: 11.6

Öne Çıkan Mezunlar

 • Professor John Atta Mills (PhD Law 1970) – former President of Ghana (21 July 1944–24 July 2012).
 • Aung San Suu Kyi (Research student 1987–8) – Leader of the National League for Democracy, Burma, and Nobel Peace Prize recipient, 1991.
 • Zeinab Badawi (MSc Near and Middle Eastern Studies 1989) – Television and radio reporter and news presenter.
 • Luisa Diogo (MSc Financial Economics 1992) – Former Prime Minister of Mozambique.
 • David Lammy MP (LLB 1993; member of the SOAS International Advisory Board) – MP for Tottenham, Minister of State for Higher Education.
 • Paul Robeson (African languages 1934) – American actor, singer, and civil rights activist (9 April 1898–23 January 1976).
 • Dame Freya Stark DBE (Arabic and Urdu language 1921–45) – British travel writer. One of the first Western women to travel through the Arabian deserts, often alone. Joined Ministry of Information during World War II and contributed to the creation of a propaganda network aimed at persuading Arabs to support the Allies or at least remain neutral (31 January 1893–9 May 1993).
 • Fatima Bhutto (MA South Asian Studies 2005) – Poet and writer. Fatima is the granddaughter of former Pakistani Prime Minister, Zulfikar Ali Bhutto, and the niece of the late Benazir Bhutto.
 • Jamie Drummond (MSc Development Studies 1992) – Executive Director of DATA (Debt, Aids, Trade, Africa), which he co-founded with U2's Bono, Bobby Shriver and other activists from the Jubilee 2000 Drop the Debt campaign. He is also a co-ordinator of the Make Poverty History campaign.
 • Jemima Khan (MA Near & Middle East Studies 2007) – Writer, human rights campaigner and fundraiser for several national and international charities. She is the Associate Editor of New Statesman and the European editor-at-large for Vanity Fair.
 • James Harding (Japanese 1992) – Former editor of The Times newspaper.

SOAS University of London Başvuru Şartları

Başvuru şartları henüz eklenmemiş, daha detaylı bilgi için ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

SOAS University of London Burslar

The Ahmad Mustafa Abu-Hakima Bursary

Tezli master konusunun içinde modern arap dünyası kosunusu dahil etmiş olan, MA History; MA History and Intensive Language;  MA Historical Research Methods;  MA Historical Research Methods and Intensive Language; MA Near and Middle Eastern Studies; MA Near and Middle Eastern Studies and Intensive Language; MSc Middle East Politics; MA Gender Studies;  MA Media and the Middle East; MSc Development Studies;  MA Israeli Studies;  MA Palestine Studies; MA Palestine Studies and Intensive Language konularından birisinde master yapan öğrenciler için 4500 GBP burs imkanı verilmiştir. Başvuru sahibi öğrencilerin akademik başarı göstermesi zorunludur. Son başvuru tarihi 26 Şubat 2016.

H.E. Dr Issa Ghanim Jassim Al-Kawari Scholarship

Aşağıdaki programlardan kabul almış olan tezli master öğrencileri için 25000 GBP burs imkanı vardır. Son başvuru tarihi 24 Şubat 2016

 • MA Ancient Near Eastern Languages

 • MA Arabic Literature

 • MSc Economics with reference to the Middle East

 • MA History of Arts and Architecture of the Islamic Middle East

 • MA Islamic Societies and Cultures

 • MA Islamic Studies

 • MA Media and the Middle East

 • MSc Middle East Politics

 • MA Near and Middle Eastern Studies

 •  

Paul Webley Alphawood Scholarships

MA Human Rights Law ve LLM Human Rights, Conflict and Justice konularında master yapacak olan ve akademik başarılı öğrenciler için bir yıllık tam öğrenim ücreti bursu verilmektedir.


 

Sasakawa Postgraduate Studentship

Tezli master konusu Japonya ile ilgili olan öğrenciler için 10000 GBP burs imkanı bulunmaktadır. Son başvuru tarihi 22 Şubat 2016.

William Ross Murray Scholarship

Koşulsuz kabul almış ve akademik olarak başarılı öğrenciler için okul, konaklama ve yiyecek bursu verilmektedir. Son başvuru tarihi 24 Şubat 2016

 

Ouseley Memorial Scholarships

Ortadoğu ya da Asya dilleri üzerine doktora çalışması yapan öğrenciler için 8000 GBP burs verilmektedir. Son başvuru tarihi 20 Mayıs 2016

SOAS Research Studentships

Bir çok bölümde doktora çalışması yapacak olan yeni öğrenciler için 16000 GBP burs imkanı bulunmaktadır. Son başvuru tarihi 29 Ocak 2016.

Üniversitenin ayrıca bir çok harici bursları bulunmaktadır. Detaylı bilgi için üniversitenin burs sayfasını inceleyebilirsiniz.Tüm burslar için lütfen tıklayınız...

SOAS University of London Galeri / Video