University of Birmingham - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

University of Birmingham (Birmingham-United Kingdom)

University of Birmingham Hakkında

Birmingham Üniversitesi, konusunda lider, uluslararası akademisyenlerle çalışmaktadır. 100 yıldan uzun bir süre önce kurulmuş olan üniversite pek çok ana bilim dalında araştırmalar yapmaktadır. 26.000 öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitede her yıl yaklaşık 100 farklı ülkeden 4.000 yabancı öğrenci eğitim görmektedir. Birmingham, Londra dışında kurulan ilk üniversitelerden biridir. Öğrencilere hem çok güzel bir alan üzerinde kurulu bir kampüsün rahatlığını hem de şehir merkezine yakın olmanın avantajlarını sağlar. Öğrenci yurtlarının bir çoğu ve tüm akademik birimler Birmingham şehir merkezine 5 km. den daha az mesafede bulunan,

Edgbaston bölgesinde yer almaktadır. Birmingham 1 milyon nüfusuyla İngiltere'nin 2. en büyük şehridir. Üniversite, İngiltere'nin en iyi spor imkanlarına sahip okullardan birisidir. Bünyesinde yüzme havuzu, spor salonları, atletizm pisti, jimnastik salonu, squash kortları, vs bulunmaktadır

Adres: University of Birmingham Edgbaston Birmingham B15 2TT UCAS Code B32
Telefon: +44 (0)121 414 3344
Email: admissions@bham.ac.uk

University of Birmingham Öne Çıkanlar / Sıralamalar

İngiltere Sıralaması: 17

Öğrenci akademisyen oranı: 14.5

​Öne çıkan mezunlar

  • Baroness Valerie Amos – Under-Secretary-General for Humanitarian Affairs and Emergency Relief Coordinator at the United Nations.
  • Dr Simon Campbell CBE FRS FMedSci – 1st Class BSc in Chemistry 1962, PhD in Chemistry 1965, honorary DSc 2004 – has led innovative research, discovering some of the world's best-selling prescription drugs.
  • Tim Curry, BA Drama & Theatre Studies, 1968 – actor and singer.
  • Sir Liam Donaldson, MSc Anatomy, 1976 – former Chief Medical Office, knighted in 2002 in recognition of his achievements in health care, Chairman of the World Health Organisation's patient safety initiative.
  • Professor Sir Charles George KT, Intercalated BSc in Anatomy 1962, MBChB in Medicine 1965, MD 1974 (University of Southampton), Honorary DSc (2003) – previous Chairman of the General Medical Council’s Education Committee, BMA President and Chair of the BMA's Board of Science & Education; knighted for service to medicine and medical education in 1998.
  • David Gill, BCom Industrial, Economic and Business Studies, 1978 – Chief Executive of Manchester United F.C.
  • Jonathan Goldstein, BMus Arts and Law 1989 – award-winning commercial composer.
  • Tamsin Greig, BA in Drama and Theatre Arts 1988 – award-winning actress.

University of Birmingham Başvuru Şartları

Başvuru şartları henüz eklenmemiş, daha detaylı bilgi için ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

University of Birmingham Burslar

Bir burs bilgisi eklenmemişTüm burslar için lütfen tıklayınız...

University of Birmingham Galeri / Video