University of Liverpool - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 1903 de üniversite olarak 8 adet Nobel İngiltere’nin en eski üniversitelerinden biridir ve bir Russel Grubu üyesidir. 113 farklı ülkeden 6000 yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan Liverpool Üniversitesi’nde toplam 30.000 öğrenci eğitim görmektedir.

" />

University of Liverpool (Liverpool-United Kingdom)

University of Liverpool Hakkında

Liverpool Üniversitesi 1881 yılında 1903 de üniversite olarak 8 adet Nobel İngiltere’nin en eski üniversitelerinden biridir ve bir Russel Grubu üyesidir. 113 farklı ülkeden 6000 yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan Liverpool Üniversitesi’nde toplam 30.000 öğrenci eğitim görmektedir.

178 ülkeden 166000 mezunu vardır. 1300 araştırma görevlisi çalışmaktadır. üzere dört fakülte yer alır. Üniversite de, bir yüzme havuzu, 2 spor salonu, 4 squash kortu, bir dans stüdyosu ve bir spor merkezi bulunmaktadır.

<span style="\\&quot;line-height:" 1.6em;\\"="">Liverpool Üniversitesi, bir Türk ve İngiliz üniversitesi arasında Yök tarafından tanınmış ilk çift diploma programı olma özelliği taşıyan Bilgi Üniversitesi ile işbirliğini yeni ilan etmiştir. Bu ortaklık İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde eğitim alan öğrencilerin son yıllarını Liverpool üniversitesi'nde okumalarını ve iki kurumdan da aldıkları diploma ile mezun olmalarını sağlayacaktır.

Adres: University of Liverpool Liverpool L69 3BX UCAS Code L41
Telefon: +44 (0)151 794 2000
Email: ugrecruitment@liv.ac.uk

University of Liverpool Öne Çıkanlar / Sıralamalar

İngiltere Sıralaması: 31

Öğrenci Akademisyen Oranı: 12.7

Öne Çıkan Mezunlar

 • CH Tung, the first Chief Executive of Hong Kong, now Vice-Chairman of the Chinese People’s Political Consultative Conference.
 • Dame Stella Rimington, former Director General of the UK’s national Security Service, MI5.
 • Rodney Chase CBE, Chairman of Vallares and former Group Chief Executive of BP.
 • Sir Maurice Flanagan KBE, Executive Vice-Chairman of Emirates Airline and Group.
 • Sir Robin Saxby, Chairman Emeritus of ARM Holdings.
 • Dr Sanjay Jha, CEO and Chairman of Motorola Motability.
 • Lewis Booth, Executive Vice-President and Chief Financial Officer of Ford Motor Company.
 • Keith Williams, Chief Executive of British Airways.
 • Philip Clarke, Chief Executive of Tesco.
 • Colin Deverell Smith OBE, former Chairman of Poundland Group, Former Chief Executive of Safeway.

University of Liverpool Başvuru Şartları

Başvuru şartları henüz eklenmemiş, daha detaylı bilgi için ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

University of Liverpool Burslar

ViceChancellor's International Attainment 
Klinik programlar dışındaki lisans programlarındaki, A Level koalifikasyonunda  AAB denkliğini alan yeni uluslararası öğrencilere £2500 değerinde burs imkânı vermektedir. Takip eden yıllarda %70 başarı sağlayan öğrenci burslardan yararlanmaya devam edecektir. 

International Baccalaureate Awards 
Klinik programlar dışındaki lisans programları öğrencilerine £2500 değerinde burs imkânı vermektedir. IB'den 36 puan alan öğrenciler değerlendirme kapsamında tutulacaktır. Takip eden yıllarda %70 başarı sağlayan öğrenci burslardan yararlanmaya devam edecektir. 

Sport Liverpool Scholarship 
Bünyesindeki spor dalında başarılı olan öğrencilere £2000 değerinde burs imkânı vermektedir. 

Liverpool International College (LIC) Award 
Klinik programlar dışındaki lisans programlarında eğitim gören, LIC'da Liverpool bünyesindeki lisansprogramına geçiş yapan öğrencilere £2500 değerinde burs imkânı vermektedir. 

Liverpool International College (LIC) MeritAward 
Klinik programlar dışındaki lisans programlarındaki, LIC'da Liverpool bünyesindeki lisans programına %70 ve üzeri başarı puanı ile geçiş yapan öğrencilere £1500 değerinde burs imkânı vermektedir. Takip eden yıllarda %70 başarı sağlayan öğrenciler burslardan yararlanmaya devam edeceklerdir. 


Hodgson Law Scholarships 
Law-LLM bünyesindeki iki öğrenciye £6000 değerinde burs imkânı vermektedir. Bursa 2.1 ortalamaya sahip tüm uluslararası öğrenciler başvurabilecektir. LIC FacultyScholarship
Tüm Taught (PGT) programlardaki, LIC'da Liverpool bünyesindeki lisansüstü programına (PGT olanlar) %70 ve üzeri başarı puanı ile geçiş yapan 50 öğrenciye £3000 değerinde burs imkânı vermektedir. 

Duncan Norman Research Scholarship
Uyruğu göz etmeksizin verilen burstur. Full time postgarduateresearch programına başvuran başarılı öğrenciler için geçerlidir.
Burs içeriği;

 • Öğrenim ücretinin tamamı
 • £4,635 değerine kadar konaklama ücretini karşılama
 • £1000 değerinde laptop yada desktop
 • 2.ve 3. Yıl £500 değerine kadar konferans ücretlerinin karşılanması
 • Bursu kazanan öğrencinin kendi ülkesine seyahat masrafları

Burs ilk sene için verilir eğer öğrencinin akademik ilerlemesi tatmin edici ise burs devamındaki yıl için tekrarlanır.Tüm burslar için lütfen tıklayınız...

University of Liverpool Galeri / Video