Newcastle University - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Newcastle University (Newcastle upon Tyne -United Kingdom)

Newcastle University Hakkında


Newcastle Üniversitesi'nde lisans ve yüksek lisans seviyelerinde programların yanı sıra birçok araştırma olanakları vardır.

Yüksek lisans seviyesinde Newcastle Üniversitesi, kariyer gelişimine mükemmel bir katkı sağlar ve ileri araştırma programlarına bir temel teşkil eder. Üniversite, 200'ün üzerinde yüksek lisans derecesi ve geniş bir yelpazeye yayılan araştırma programları sunmaktadır. Programlar, sanat, biyoloji ve biyomedikal bilimler, çevresel ve tarımsal bilimler, işletme, eğitim, iletişim ve dil bilimleri, mühendislik ve bilgisayar bilimleri, tıp ve dişçilik, fen ve matematik bilimleri, sosyal bilimler ve hukuk dallarını içermektedir.
Öğrenciler hem şehrin kendisi hem de bölgenin etkisi altında kalırlar. Newcastle şehri, ülkenin hem tarihi hem de doğal güzelliklerini içeren bir bölgesinde; kumsallara, muhteşem kırsal alanlara, görkemli bina ve kalelere yakın mesafede yer almaktadır. Bir araştırmaya göre Newcastle'ın, dünyanın en iyi sekizinci sırasında yer alan efsanevi bir gece hayatı vardır ve şehir resim galerileri, müzik, tiyatro, dans, dünya mutfağı, sinema ve komedi açısından dünya kültürünü yansıtır.

Adres: Newcastle University Student Services Kings Gate Newcastle upon Tyne NE1 7RU UCAS Code N21
Telefon: +44 191 208 3333
Email: http://www.ncl.ac.uk/enquiries

Newcastle University Öne Çıkanlar / Sıralamalar

İngiltere Sıralaması: 20

Öğrenci Akademik Oranı: 15.2

Öne Çıkan Mezunlar

Newcastle has a close relationship with its alumni, offering a comprehensive package of benefits and services, designed to help graduates make the most of their life after University.
As a Newcastle graduate you will be following in the famous footsteps of people who have since risen to the top of their field in a wide range of professions. They include: Controller of BBC Drama, John Yorke; Commercial Director of London 2012, Chris Townsend; musicians Maximo Park; barrister and author, Constance Briscoe; journalist Kate Adie; world champion rower Ed Coode; comedian Rowan Atkinson; and President of Walt Disney International, Andy Bird, Dr Miriam Stoppard, Tristan Gooley, the 'nocturnal navigator'.

Newcastle University Başvuru Şartları

Başvuru şartları henüz eklenmemiş, daha detaylı bilgi için ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Newcastle University Burslar

International Undergraduate Merit Scholarships (IUMS)

Uygun görülen öğrencilerin lisans eğitimlerinin ilk yıllarında verilecek olan £1500 değerinde burstur.30 nisan tarihine kadar kabul almış öğrenciler UCAS üzerinden verdikleri bilgiler doğrultusunda değerlendirileceklerdir. 

CivilEngineeringandGeosciences International UndergraduateScholarship

BSc, BEngandMEng programları için 1 yıldan 4 yıla kadar £1000 veya £2000 değerinde burs olanağı sağlanmaktadır.
Postgraduate Scholarship hakkında herhangi bir update bulunmamaktadır.Tüm burslar için lütfen tıklayınız...

Newcastle University Galeri / Video