University of Southampton - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

University of Southampton (Southampton-United Kingdom)

University of Southampton Hakkında

Southampton Üniversitesi İngiltere'nin en iyi üniversitelerinden birisidir ve gerek eğitim gerekse araştırma alanında uluslararası bir üne sahiptir. Southampton Üniversitesi ilk olarak 1862 yılında Hartley Enstitüsü olarak kurulmuş, daha sonra 1952'de üniversite olarak kabul edilmiş,bugün yaklaşık 20 000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite çok çeşitli departmanları kapsayan 3 fakülteden oluşmaktadır. En popüler bölümleri ; Yönetim Bilimi / MBA, Finans / Muhasebe, Ekonomi, Tıp, Hukuk, Elektronik / Bilgisayar, Mühendislik, Kimya, Okyanus Bilimi, sanat ve Tasarım, İngilizce Öğretmenliğidir. Southampton Üniversitesi'nin yurtları, ana kampüse yürüme mesafesindedir, diğer kampüslere gidecek öğrenciler için ise üniversitenin servis hizmeti bulunmaktadır. Tüm odalar tek kişiliktir, bazılarında ayrı banyo tuvalet bulunmaktadır . Her odaya ait bir telefon hattı bulunmaktadır ve bir çoğu üniversitenin network ağına bağlıdır.

Southampton Üniversitesi, İngiltere' de okuyan uluslararası öğrenciler arasında yapılan bir anketin sonuçlarına göre pek çok alanda en yüksek sıralamalara girmeyi başardı. Her akademik dönem yılı içinde 3 noktada, uluslararası öğrencilerin eğitim deneyimlerini inceleyen(International Student Barometer) Uluslararası Öğrenci Barometresi, 2005 Haziran ayında kurulduğunda, Southampton Üniversitesi 12 kurucu üye arasındaydı. Henüz yayınlanmış olan ilk çalışmalarında uluslararası öğrencilerin çeşitli konulara bakış açısını, eğitim ve öğrenime verilen önemi, sunulan programların yeterliliğini, öğrenci yaşam ve desteğini ölçüm sonuçları bulunmaktadır ve Southampton Üniversitesi 13 kategoride ilk sırada yer almıştır. Bu kategoriler: Eğitmen uzmanlığı düzeyi, eğitim, akademik içerik, araştırma, akademik destek, ödevler, kariyer danışmanlığı, esnek çalışma imkanı, spor imkanları, internet erişimi, finansal destek, Finans Bölümü ve Yüksek Lisans Bölümü dür. Southampton dan Uluslararası Öğrenciler Ofis Direktörü Jo Doyle: "Bu sonuçlar uluslararası öğrencilerin üniversitemizdeki deneyiminin üstün bir kalitede olduğunun kanıtıdır." dedi ve ekledi: "Uluslararası öğrencilerin eğitimleri süresince üst düzeyde desteklenmelerine, mükemmel eğitim ve araştırma olanaklarına sahip olmalarına çok önem veriyoruz. Bu sonuçlar da doğru yolda olduğumuzun kanıtıdır".

Adres: University of Southampton University Road Southampton SO17 1BJ UCAS Code S27
Telefon: +44 (0)23 8059 5000
Email: admissions@soton.ac.uk

University of Southampton Öne Çıkanlar / Sıralamalar

İngiltere Sıralaması: 16

Öğrenci Akademik Oranı: 12.8

Öne Çıkan Mezunlar

 • Chris Packham – Presenter and wildlife expert.
 • Sir Adrian Newey – Chief Technical Officer, Red Bull Racing.
 • John Inverdale – BBC Sports presenter.
 • Caroline Wyatt – BBC Defence Correspondent.
 • Justine Greening – former Secretary of State for Transport.
 • John Nettles – played the leading roles in Bergerac and Midsomer Murders.
 • George Buckley – Chairman, President, and Chief Executive of 3M.
 • Stephen Payne OBE – Vice-President and Chief Naval Architect at Carnival Corporation (owners of Cunard).
 • John Denham – Labour Member of Parliament for Southampton Itchen.
 • Baroness Gloria Hooper – Lawyer and Life peer in the House of Lords.
 • Dominic Mohan – Editor of the The Sun newspaper.
 • Jon Sopel – Presenter of The Politics Show and a lead presenter on BBC News.

University of Southampton Başvuru Şartları

Başvuru şartları henüz eklenmemiş, daha detaylı bilgi için ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

University of Southampton Burslar

International Student katagorisinde bulunan tüm öğrenciler için okul ücreti üzerinden 1,000 GBP den başlayan burs olanakları mevcuttur.

Daha detayli bilgi için lütfen danışmanlarınızla irtibata geçiniz.Tüm burslar için lütfen tıklayınız...

University of Southampton Galeri / Video