University of Surrey - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

University of Surrey (Surrey-United Kingdom)

University of Surrey Hakkında

Surrey Üniversitesi, İngiltere'nin Güney Doğusunda Guildford ilçe kasabasının içinde bulunan bir üniversitedir. 9 Eylül 1966 yılında kendi tüzüğünü aldı ve daha önce güney-batı Londra Battersea Park yakınında bulunmaktaydı. Surrey Universitesi, uluslararası bilim arenasında; kampüsündeki Uzay Araştırmaları Biriminde yer alan uydu merkezi ile tanınır. Araştırma ve eğitim sıralamalarında, özellikle İş İdaresi, Yöneticilik, Mühendislik ve Turizm dallarında yüksek sıralarda yer almaktadır.

Ülkedeki üniversiteler içinde en yüksek işe sokma oranına sahiptir. Mezunları iş bulmakta hiç zorluk çekmezler ve 500’ün üzerinde şirketle bağlantısı vardır. Resmi kaynaklara göre, 9 bölümü, öğretim kalitesi bakımından “Excellent” olarak değerlendirilmiştir (bunlar, Business and Management, Economics, Physics, Electronic Engineering, Psychology, Civil Engineering and Materials Technology’dir). Birleşik Krallığın en fazla kültürel çeşitliliğe sahip üniversitelerindendir. 130’u aşkın ülkeden 3.000’den fazla öğrenci burada eğitim görmektedir.

Üniversite seçerken; seçim, kalite, konum ve konaklama maliyeti önemli faktörlerdir. Surrey Üniversitesi Konaklama Ofisi, Surrey’deki zamanınız boyunca uygun kiralarda kampus içi ya da dışında yaşamanız için doğru yeri bulmanızda yardımcı olacaktır. 

Adres: Guildford Surrey GU2 7XH UCAS Code S85
Telefon: + 44 (0)1483 300800
Email: ug-enquiries@surrey.ac.uk

University of Surrey Öne Çıkanlar / Sıralamalar

İngiltere Sıralaması: 12

Öğrenci Akademisyen Oranı: 15.4

Öne Çıkan Mezunlar

  • Sir David Varney (BSc Chemistry 1968) – first executive chairman of HM Revenue and Customs.
  • Robert Earl (BSc Hotel and Catering Management 1973) – founder of the Planet Hollywood chain.
  • Paul Sheffield (BSc Civil Engineering 1983) – Chief executive of construction giants Kier Group.
  • Professor Tanya Byron (PsychD Clinical Psychology 1995) – broadcaster, clinician and Chancellor of Edge Hill University.
  •  
  •  
  •  
  • <li style="\\&quot;color:" rgb(0,="" 0,="" 0);="" font-family:="" arial,="" sans-serif;="" line-height:="" 16.899999618530273px;\\"="">Samuel Okell (BMus Music and Sound Recording 2002) – grammy-winning music producer and graduate of Surrey’s Tonmeister course.

University of Surrey Başvuru Şartları

Başvuru şartları henüz eklenmemiş, daha detaylı bilgi için ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

University of Surrey Burslar

Elektronik Muhendisliği, Matematik, Makine Mühendisliği ve Psikoloji lisans alanında değerlendirilebileceğiniz 2000GBP burs imkanı bulunmaktadır.

Bunun yanında Surrey Universitesi’n den mezun öğrencilerin yararlanabileceğini 10% indirim bulunmaktadır.Tüm burslar için lütfen tıklayınız...

University of Surrey Galeri / Video