Yurtdışında Üniversite Eğitimi - Edcon Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışında Üniversite Eğitimi

LYS’yi kazanamamak dünyanın sonu değil!
Yeni hayatınıza İngiltere’de başlayabilirsiniz.

LYS 2015’te yeterli puan alamadıysanız İngiltere’deki üniversitelerin son kayıt kontenjanlarını kaçırmayın! 
Temmuz ayı itibarıyle birçok üniversite kontenjanı bulunan bölümlerine UCAS Clearing sistemiyle öğrenci kabulü yapabilmektedir.
LYS sınavında yeterli puanı alamadıysanız İngiltere’de eğitiminize devam edebilirsiniz. Bunun için gerekli koşulları yerine getirmeniz yeterlidir. Hem uluslararası bir ortamda okuyup hem de kendinizi bir Dünya vatandaşı olarak yetiştirebilirsiniz.

Nasıl başvuru yapabilirsiniz?
Değerlendirme yapmak için öncelikli olarak mezun olduğunuz okul, not ortalamanız ve İngilizce dil seviyenize bakılır.
9, 10, 11 ve 12. Sınıftaki not ortalamanız yüksekse (Üniversitelere göre istenilen oran değişmektedir.) 3 yıllık üniversite eğitimine 1. Sınıftan direkt başlama şansınız olabilir. Tecrübeli Edcon danışmanları, not ortalamanıza uygun üniversiteleri tespit ederek başvurularınızı gerçekleştireceklerdir.
Eğer not ortalamanız 1. Sınıfa başlamak için yeterli değilse Bilimsel Hazırlık Sınıfları’na (International Foundation Year) başlayıp, oradan üniversite 1. Sınıfına geçebilirsiniz.

Hazırlık eğitimini yurtdışında almak
Türkiye'deki üniversitelerin bir çoğunun hazırlık eğitimi çok verimli geçmemekle birlikte geçirilen 1 yıl gibi muazzam bir süreyi de göz önünde bulundurursak, geçerli eğitim seviyesini karşılayan bir çok yurtdışı seçeneği vardır. konuyla ilgili detaylı bilgi almak ve 1 senenizi yurtdışında değerlendirmek için bize ulaşmanız yeterlidir. Size en yakın olan ofisimizle iletişim kurabilir veya bilgi istek formu doldurabilirsiniz.