SKEMA BUSINESS SCHOOL/Sophia Antipolis, Fransa


Nice in 20 km batısında yer alan ve İngilizce eğitim seçeneği sağlayan okul;  Financial Times in 2013 yılında Global Masters in Management sıralamasında seçilmiş 70 üniversite arasında 29., Finance sıralamasında ise 10. Olmuştur.

Skema Business School un enternasyonal tanınırlığı okulu dünya çapında 4. ve 15. Sıralamalara taşımıştır.  MSc Financial Markets and Investments bolümü Financial Times sıralamasında kariyer sıralamasında 6. , mezunlarının uluslararası destinasyonları sıralamasında 8. , uluslararası ders deneyimi tecrübesinde;  5. Sıraya yerleşmiştir.

http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-finance-pre-experience-2013

Üniversite başvurularınızı değerlendirirken sizinle yapacağı mülakata göre son kararını vermektedir ve yıl içinde sundukları 1-2 burs kontenjanı bulunmaktadır.
4 yıllık üniversite programınızı ister Fransa da isterseniz USA, İngiltere veya Çin de değişim programı yaparak bitirebilirsiniz.

Yüksek lisans eğitiminizi ise; tercihinize ve dil / akademik ortalamanıza göre 1 ya da 2 yıl da bitirebilme imkânınız bulunmaktadır.

Dil puanı yetersiz olan öğrenciler ELS in sunmuş olduğu dil programını tamamlayarak master ya da lisans eğitimlerine devam edebilirler. Oxford Residence, Relais-Sud Residence  ve Apart Hotel Odalys konaklamalarında şehir merkezi ya da okula çok yakın banyo tuvaleti içinde tek kişilik ya da iki kişilik odalarda konaklayabilirler.

Ayrıca eğitiminiz sırasında, yıllık 965 saat çalışma iznine sahip olup, mezuniyet sonrası 1 yıl çalışma hakkını elde edebilirsiniz.

Nice merkeze 30-50 dakika uzaklıkta, Antibes şehir merkezine 20-25 dakika , Cannes ise Nice’den 25 dakika otobüs uzaklığındadır.

Fransız Riviera’sının merkezi olan Nice’te Fransanın ikinci büyük havaalanı bulunduğundan rahatlıkla Türkiye’den seyahat edebilir ve aynı vizenizle İngiltere hariç diğer Avrupa ülkelerini ziyaret edebilirsiniz.

Cannes, Antibes, Monaco gibi birbirlerine çok yakın şehirlerde yıl boyu devam eden festivallere katılabilir, dünyanın parfüm merkezi Grasse ‘da parfüm fabrikalarını ziyaret edip kendinize uygun parfümü oluşturma şansına sahip olabilirsiniz.

Seral GÖRMEZ
Eğitim Danışmanı